+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kişi cennet ehlindense cennet ehlinin amelleri cehennemlik ehlindense cehennem ehlinin amelleri ... Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Kişi cennet ehlindense cennet ehlinin amelleri cehennemlik ehlindense cehennem ehlinin amelleri ...

  Reklam

  Kişi cennet ehlindense cennet ehlinin amelleri cehennemlik ehlindense cehennem ehlinin amelleri ... Mumsema kişi cennet ehlindense cennet ehlinin amelleri cehennemlik ehlindense cehennem ehlinin amelleri kolaylaştırılır
  hadisine göre
  Bu hadisi yorumlarmısınız?

 2. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..

  Cevap: Kişi cennet ehlindense cennet ehlinin amelleri cehennemlik ehlindense cehennem ehlinin amelle


  Reklam


  Bu konuya dair bir hadis daha var ; "Şakî daha annesinin karnında iken şakîdir, saîd de daha annesinin karnında iken saîddir."
  Kime ne biçilmişse , ne uygun görülmüşse sonunda nasip olcagıda odur , cennet ehlinden ise , cennete götüren amellerle uğraşır , sadaka verir mesela namazıyla buluşma vakitlerini düzenli tutar , mescide giden yol çok kolaylaşır, meyhaneye götüren yol da gırtlağına oturmuş gibi zorlaşır. cehenemm ehli ise , cehenneme götürecek olarak amellerden işler , onun için bunu yapmak çok kolaydır , günaha günah gözüyle bile bakmaz

 3. burcealtug
  Kıdemli Üye
  bu konu kadere giriyor diye okumustum.
  kaderde kisinin kendi iradesi ile yaptigi ameller dogrultusu ile cennetlik ya da cehennemlik oldugu belliymis.Allahin ezeli ilmi ile olmus ve olacaklari bildigine gore bizimde cehennemlik ya da cennetlik oldugumuzu biliyor.ama biz bilmiyoruz.
  bu durumda bildiginiz baska hadis varsa eklermisiniz

+ Yorum Gönder
cennet ehlinin amelleri