+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusul abdesti alırken namaz abdestini bozan durumlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. halilcan
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusul abdesti alırken namaz abdestini bozan durumlar

  Reklam

  Gusul abdesti alırken namaz abdestini bozan durumlar Mumsema gusul abdesti aldıktan sonra, namaz abdestini bozan bir durum olmazsa namaz kılabılıyoruz. Bildiğim kadarıyla şafiilerde penise dokunuldugunda abdest bozuluyor, tek bir kuru yer kalmayacak kadar yıkamamız lazım vucudumuzu dolayısıyla poponun iç kısmı ve ön avret bölgede kuru yer kalmasın dıye oralara dokunmak zorunda kalıyoruz.Şafiiler bu sorunla nasıl başa cıkıyor?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Gusul abdesti alırken namaz abdestini bozan durumlar


  Reklam


  Siz bu konuda İmam Şafi'nin ictihadıyla mı amel edeceksiniz.Yok öyle değilse,kafanızı boşuna karıştırmayın.

 3. halilcan
  Devamlı Üye
  hanefi mezhebine göre bu konuda amel edıyorum fakat zor da kalmadıgım zaman evet şafii mezhebine dikkat edecegim takvaya daha uygun, hanefiler dısındaki 3 mezhepte penise dokununca sıkıntı oluyor, yok mu bir şafii arkadas gusul alırken avret bolgelerıne dokunmadan su mu tutuyor napıyor anlatıcak

 4. @hmet
  Üye
  avret bölgede kuru yer kalmasın dıye oralara dokunmak zorunda kalıyoruz.Şafiiler bu sorunla nasıl başa cıkıyor?
  Şafii mezhebine göre, gusülden önce sünnet olan abdesti alırken ön ve arka yıkandığı için, ayrıca gusül anında ön ve arkaya dokunmak gerekmiyor.
  Meselenin özü budur.

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  Arkadaş cevap vermiş;ama zaten bu görüşü bilmek için Şafi olmak gerekmiyor.

+ Yorum Gönder