+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zina yaptım, şimdi zina yapan kızlamı evlenmek zorundayım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 4minorkinq
  Üye
  Reklam

  Zina yaptım, şimdi zina yapan kızlamı evlenmek zorundayım

  Reklam

  Zina yaptım, şimdi zina yapan kızlamı evlenmek zorundayım Mumsema merhaba 1 kere bu sene zina yaptım kendımı denemek için ama cok pişman oldum sımdı ben bekaretsiz bir kızmı hakediyorum yani ltüfen yardım

 2. burcealtug
  Kıdemli Üye

  Cevap: 1 kere zina yapmıstım bırdaha hıc yapmadım sımdı zina yapan kızlamı evlenmek zorunda olucam


  Reklam


  temiz erkekler temiz kadinlara diye devam eden ayeti yanlis anliyorsunuz.kardesim hic oyle sey olur mu?
  elbette hayir.
  sen gercekten bu gunaha tovbe ettiysen ve bir daha donmeyecegine kesin iradeliysen insallah allahuteala seni affeder.sende temiz bakire hic evlenmemis biri ile pekala evlenebilirsin.
  bu ayeti yanlis anlamayin.tefsir okuyun.

  Özetle söylemek gerkirse Zinayı helal sayanlar ancak zina eden biriyle evlenmelidir. Zinanın haram olduğunu kabul edip nefsini uyarak zina eden bir müminin zina etmeyen birisiyle evlenmesi helaldir. Ayrıca içten ve samimi yapılan tövbeler inşallah kabul edilir. Dipnotlar: (1)Ebu Hayan, VI, 430* (2) Alûsi, XVIII, 88. (3) Kurtubi, el-Camiu li Ahkami'l- Kur'an, XII, 169; Süyuti, ed-Durrul-Mansur,VI,126-130. (4)Fahrü'r Razi, XXIII, 151.* (5) Alusi Ruhul Meani IX, 87 (6) Fahrür Razi, XXIII,152 (7) Suyuti, ed durul Mansur, VI, 128, 130.

+ Yorum Gönder