+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazı kılarken çok sure okumak şart mi? yoksa 4-5 sure ile namaz kalınabilir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Reklam

  Namazı kılarken çok sure okumak şart mi? yoksa 4-5 sure ile namaz kalınabilir mi?

  Reklam

  Namazı kılarken çok sure okumak şart mi? yoksa 4-5 sure ile namaz kalınabilir mi? Mumsema cok fazla sure bilmiyorum.
  fatiha nas felak kevser fil rabbenalar sali barik suphaneke ihlas amentu ayetelkursu
  bu sureler yeterli mi yoksa daha fazla ezber sart mi?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namazi kilarken cok sure okumak sart mi?yoksa 4-5sure ile namaz kilinabilir mi?


  Reklam


  Meselenin fetva boyutunu soruyorsanız,tabiki sürekli bu surelerle kılmak caizdir.Ama şiddetle ezber yapmanızı tavsiye ederim.En azından Fil Suresinden aşağısını herkes bilmeli.

  Ben bu aralar ayet ezberlemeyi bıraktım.30.cüzün tamamını ezberlememe iki sure kalmıştı;ama tamamlayamadım.Farklı ayetler okumak insana huzur veriyor.Sürekli aynı ayetleri okumak insanı namaz kılan robota dönüştürdüğünü düşünüyorum.

 3. khrmn87
  Üye
  amentü suresi derken neyi kastettiniz ??

 4. burcealtug
  Kıdemli Üye
  "Amentü" Arapça "İnandım" anlamına gelir. Amentü bir sure veya dua değildir, İslam dinin iman esaslarını ifade eder. İmanın şartında belirtilen esaslarla kelime-i şehadetin birleşmesi gibi * * * Amentu duasının arapça okunuşu Amentu duasının arapça okunuşu Amentu Duasının türkçe okunuşu Âmentü billahi ve melâiketihî ve kütübihî ve rusulihî vel yevmil âhi ri ve bil gaderi hayrihî ve şerrihî minallahi teâlâ velbasü ba'del mevti haggun. *Eşhedü en lâ ilâhe illallâh ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve resûluhû. Amentu Duasının Türkçe Meali* Allahü Teâlâ'nın varlığına ve birliğine inandım. Allahü Teâlâ'nın meleklerine inandım; Allahü Teâlâ'nın kitaplarına inandım. Allahü Teâlâ'nın gönderdiği Peygamberlerine inandım. Âhiret gününe inandım. Kader, hayır, *şer her şeyin Allah'ın yaratmasıyla olduğuna inandım. Öldükten sonra tekrar dirilmek haktır. Şehâdet ederim ki Allah'tan başka hiç bir ilâh yoktur. Ve yine şehâdet ederim ki Muhammed (aleyhisselâm) Allah'ın kulu ve elçisidir.

  namaz disinda okunacak dua diye biliyorum.
  amenearresuluhu. ve amentuyu?????

 5. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Önemli olan niyettir , bir çok dua , dediğin surelerlede kılınabilir , ama malt kardeşimizinde dediği gibi yinede ezberlemeye çalış , dualarımızın zihnimizde bulunması ve özelliklede anlamlarını bilmek , hani okurken hangi aytte ne dediğini bilmek dahada güzel , mealiyle birlikte yavaş yavaş ezberlemeni dilerim inşallahh

 6. burcealtug
  Kıdemli Üye
  Allah razi olsun.
  insallah ezberlemeye calisacagim

 7. musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı burcealtug Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah razi olsun.
  insallah ezberlemeye calisacagim

  Fil Suresi'nden aşağısındakileri ezberleyeceğinize söz veriyor musunuz.Zaten dört sureyi biliyordunuz sanırım.Geriye kısacık altı sure kalıyor.

+ Yorum Gönder