+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haram işlerkerken Allah'ı zikretmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Dursun Mah.
  Üye
  Reklam

  Haram işlerkerken Allah'ı zikretmek

  Reklam

  Haram işlerkerken Allah'ı zikretmek Mumsema Selamün Aleyküm ben bu aralar harama başlarken besmele çekenlerin dinden çıktığını öğrendim.Şimdi ben televizyon izlerken müzik dinlerken,bilgisayardayken vb. şeylerde aklıma dini konular geliyor,Allahı zikrediyorum sonra dinden çıktığımdan korkuyorum kafamı çeviriyorum başka tarafa Kelime-i tevhid söylüyorum.Dinden çıktığımı sandığım vesvese mi yoksa gerçekten dinden çıkarmıyım

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Haram işlerkerken Allah'ı zikretmek


  Reklam


  Harama başarken besmele çekmek dinden çıkarır ama seni bildiğin gibi değil.
  Örneğin içki içmeye başlayan bismillah derse o zaman küfre girer.

 3. Dursun Mah.
  Üye
  Yani şimdi bilgsayar teldvizyon vb kullanırken besmele çeksem,ya da Kelim-i tevhid desem küfre girmem değil mi

 4. Serhad
  Üye
  -Dursun Mah. ve aleykümesselam ALLAH(c.c) rahmeti ve bereketi üzerine olsun. Güzel kardeşim öncelikle Televizyonda fayda alabildiğin birşey varsa örneğin "Kuran-ı Kerim Ayet Okutulması, Hadis-i şerif paylaşılması vs..." gibi bir kanal yada program açmanda sıkıntı yoktur çünkü Dinin ile ilgili ilmini arttırıyorsun. (Bazı programlara dikkat edilmeli örneğin Harun yahya adındaki şahıs gibi terbiyesizlere denk gelmeyin. ) onun haricinde ne diyeyim sen gidipte "Dizi-Film,Müzik, Evlilik Programı vs..." program izlerken Besmele ile başlarsan küfür olur. çünkü; o programlardan alabileceğin bir ilim yoktur tam tersine dinden çıkma tehlikesine bile girebilirsin örneğin; Bir dizi izlersin adamlar hep içki içer karı-kız muhabbetleri olur. ordaki kadın birgün bir erkek ile diğer gün bir erkek ile olur dahası film küfür kıyamet olur sende dersinki "Anaaa bunlar yapıyorsa bende bunlar gibi olayım." yada dersin "acaba sonraki bölüm ne olacak?" bunlar hep fuzuli işlerdir. Sen bir müzik dinlersin klipteki kadın veya erkek "Kıyafetler açık seçik avret örtme gibi birşey yok, sözler; bu gece içelim, beraber olalım, sevişelim falan filan..."
  -Bilgisayar aynı şekilde; Senin amacın ilim öğrenmek ise kullanmaktada Besmele çekmektede sıkıntı yoktur niyetin neyse zaten ona göre kullanırsın Bilgisayarıda, Televizyonuda, Telefonuda.
  Şimdi bir düşün bunlar sana bir ilim verirmi? vermez. "Tam tersi cebindeki parayı sömürür senin ruhun bile duymaz."
  yan etkileride şunlardır;
  * Hal ve hareketlerin (Giyim,Konuşma,Yürüyüş vs.)değişir onlara benzemeye çalışırsın.
  * İbadetlerini aksamaya başlarsın taa ki hiç yapmayana kadar.
  * ALLAH(c.c) zikretmeyi bile unutursun.
  * Bir zamandan sonra dinden çıkarsın.

  Şeytanın en basit hilesidir Müzik(Çalgı aletleri) diğer bir hilesi birşeyi güzel gösterme; Kadınlar(izlediğiniz her dizide,filmde, müzik klibinde yüzlerce kadın neredeyse çıplak)

  şimdi bu son söylediklerimi iyi anla sen


+ Yorum Gönder