+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden E-Sigarada alkol olduğu söyleniyor, çekmesi haram mı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. selam
  Emekli
  Reklam

  E-Sigarada alkol olduğu söyleniyor, çekmesi haram mı?

  Reklam

  E-Sigarada alkol olduğu söyleniyor, çekmesi haram mı? Mumsema Elektronik sigara kullanmak caiz mi?

  Elektronik Sigara nedir? E-Sigara'nın zararları nelerdir?
  e-sigara nedir ?

  e-sigara sağlığa zararsız, %100 gerçekçi bir sigara simülatörüdür. Şu anda kullandığınız sigaranın her şeyini taklit eder.

  Yapılan tahlillere göre sigara ve sigara dumanında 2000’den fazla zararlı madde tespit edilmiştir. Bunların başlıca bilinenleri katran, tar, karbon monoksittir.


 2. NuN
  Üye

  Cevap: E-Sigarada alkol olduğu söyleniyor, çekmesi haram mı?


  Reklam


  Elektronik sigara nedir? kısaca

  E-sigara, dumansız, buharlaştırıcı bir cihazdır. Hava sensörü, sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bunu algılar ve entegre devreye bildirir. Devre derhal gücü açar ve cihazın "atomizer" adı verilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici kısmı devreye sokar. Bu kısımda bulunan tugsten - wolfram teli derhal ısınır ve temas halindeki alkaloit sıvısını buharlaştırır. Oluşan soğuk buhar, çekilmekte olan hava ile birleşir.

  Kartuşun içindeki alkoloit sıvısı Propilen Glikol, Etanol, Su, tütün çiçeği, esans, nikotin'den oluşmaktadır. Cihaz tütün mamüllerinde bulunan kanserojen maddeleri ihtiva etmez.[kaynak belirtilmeli] Verdiği etki olarak normal sigaralardan farklı olmamakla birlikte, sigara markası değiştirmiş izlenimi uyandırabilir.

  İçerisindeki kartuşlar, nikotin seviyesine göre sınıflandırılmıştır. Sigara kullanım oranına göre belirlenen seviyeden başlanıp, sıfır nikotine doğru azaltarak kullanılan kartuşlar sayesinde vucut sigara bağımlılığından kurtulur. Ve istenirse sıfır nikotinle sigara içme alışkanlığına sıfır zararla devam edilebilir.

  Alkol varsa kullanılamaz.


 3. khrmn87
  Üye
  Alkol olduğu KESİN OLARAK BELGELERLE sabit ise o zaman alkol olduğu için haram olur . Fakat alkol olup olmadığı belli olmayan sadece kulaktan duyma şeylerle söylendiği için şüpheli bi durum olur şüpheli şeylerden de kaçınmak lazımdır.

 4. selam
  Emekli
  Almanyada yasiyorum. Demin aldigim yere telefon actim icinde alkol olmadigini söyledi...

+ Yorum Gönder
elektronik sigara caiz mi,  elektronik sigara haram mı,  E sigara harammi