+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Mustafa Özbağ'ı tanıyan varmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 37
  Misafir
  Reklam

  Cevap: Mustafa Özbağ'ı tanıyan varmı?

  Reklam  Cevap: Mustafa Özbağ'ı tanıyan varmı? ile ilgili yazı Yudumla.com
  Yav mübarek insanlar bir ay kala dersini aldı diyosunuz. Bi kimse bu nerden geldiği belli olmayan iddiayamı bakar rüyasında gördüğü Peygamber s.a.v. in sözünemi? Sözlerinize bakarak bunu çok rahat söylüyorum nevşehirli olanlarda Efendime çektirenlerden Allah iyi etsin hamdolsun Peygamber s.a.v. in suretine şeytan giremiyoda ordan hak yolda olduğumu anlıyorum. İnsanların kafalarını bulandırmayın. İstişare edin istihare edin kuran sünnet dairesinde uyacağınız bi şeyhe intisab edin. Konuşanlardan kaçınızın bi şeyhi var acaba? Yoksa OLDUM diyenlerden misiniz de yola ihanet ettiğinizden şeyhiniz kalmadımı.

 2. 38
  Misafir

  Cevap: Mustafa Özbağ'ı tanıyan varmı?


  Reklam


  kardeş ben Nevşehirli olarak ve efendi babamızın bizzat ağzından çıkan cümlelerle adım gibi emin olarak m.ö ın dersini ve dergahından uzaklaştırdığını kendim duydum rüyanızda peygamberimizi görmüş olabilirsiniz şeytan asla onun şekline giremez ama işaret ettiği kişi şeytan kılığına girer siz neden başkasının anlatmak istediklerine bir şeyler izah etmelerine neden izin vermiyorsunuz sizde kendinizi adadığınız kişi hakkında bir şeyler duyacağınızdan bir şeylerden emin olacağınızdan neden imtina ediyorsunuz tek taraftan dinlemeyin buyurun nev şehirdeki bir kaç kişi ile konuşun dinleyin veya bursa da eski dervişlerden bunun hakkında bilgi toplayın anlayacaksınız selametle kalın gözünüzü açın twet inde paylaştığı müzik sanatçıları seçtiği şarkıları şiirlerini paylaştığı şairleri mürşidi kamil veya bir şeyh e yakıştırıyorsanız diyecek bir lafımız yok buyurun devam edin o uçmaz ama sizler uçuracaksınız oda farkında video da izledim yardımcısı buyurdu ki (çayı şekersiz için üstadımızın sünnetidir) demekle farkında olmadan alay etmekte gülmekte ALLAH iyi etsin inşallah

 3. 39
  Misafir
  Mustafa Özbağ kişi mubarrek ALLAH dostu Üstad Abdullah Gürbüz'ün nükebası idi .görünen lüzum üzere Rasulullah Efendimizin manen işareti ile Abdullah Baba tarafından dergah tan tard edildi.(Abdullah baba bazı dervişlere bunun sebep ve yanlışlarını anlatmıştır şimdi o dervişlerin bir kaçı hariç onun yanında değillerdir)Babanın vefatından sonra da kendisinin üveysi yoldan tamamlandığını iddia edip şeyh oldu.şeyhim dememiş mürşidi kamilim dememiş yakınlarına imalı olarak demiş onlarda etraftaki arayış içinde olan dervişlere iletti oldu şeyh mürşidi kamil üstat şair profesör hoca aldı başını gitti adamda geldiği noktaya şaşırıyor bizde Siz karar verin artık.

 4. 40
  Misafir
  Bi kimsenin eğlenme niyeti olmadan şarkı dinlemesi harammı ki onu anlamadım ben nevşehirliler? Yakıştırıyorum herhangi bir şeyhe hocaya üstada neden yakıştırmayayım. Bunda edep dışı olan ne var? Peygamber s.a.v. i görmek onu gerçekte görmek gibi ya hani peki Mustafa Özbağ hakkında o benim oğlumdur demişse ondan ayrılma demişse ne olcak? Elimde delilim var, varda hadi diyelim son bi ay dersini aldı aldığı gün geri vermediğini nerden biliyosun? Yıllarca o baş edememiş sizle ben ne kadar yazarsam yazayım siz yine bişiler yazcaksınız. Eğlence için söylenmeyen şarkı dinlenir,şiir söylenir dinlenir. Peygamber s.a.v. bunlara izin vermiştir kendiside şiir söylemiş şiiri ve doğru söyleyen şairi övmüştür sözleri kılıçtan daha keskin demiştir. Bi kimsenin birinden ders alması sizi bu kadar rahatsız etmesin. Çok hal rüya dervişisiniz ya konuşuyonuz boyna.

 5. 41
  Misafir
  tanımayan mı varrr

 6. 42
  Misafir
  20 yildiir taniyorum 10 yildir yolundayiz hamdolsun bisri hafi hz nasildi ???kardes ustadima dil uzatanin dili kopsun sen dogru arayais icindesin rabbim dogruda bulusrsun !!!

 7. 43
  Misafir
  çok yakınım olan eski derviş dostumdan dinledim
  kardeş aldanmayın çevrenize kulak verin


  Hocam sizi dinledim Allah razı olsun rabbim size uzun ömürler versin haklarınızı helal edin

 8. 44
  Misafir
  efendi babanın hizmetinde bulunmuş olup ve istediği noktaya gelmiştir dünyalığı elde etmiş onun sayesinde ahiretini ALLAH bilir

 9. 45
  Misafir
  m.özbağ bursada üçyüz bilemedin beşyüz kişilik gençlerden oluşan bir topluluğu kendine bağlamış bir şeytir
  Kim dinde olmayan birşey çıkartırsa red olunmuştur

 10. 46
  Misafir
  Selamun Aleyküm kardeşim;

  Mustafa Özbağ Efendi'yi tanıyorum.Allah ondan razı olsun onun vesilesiyle hayatımı kur'an ve sünneti öğrenerek yaşamaya başladım.

 11. 47
  Misafir
  Allah'ım bizi nefsimizin ve şeytanın şerrinden muhafaza eyle..ya Rabbi bizi bilmediği halde bilirim diyenlerden, yapmadığı halde yaptım diyenlerden, görmediği halde gördüm diyenlerden, ermediği halde erdim diyenlerden uzak eyle...tarikat , hakikat ve marifet şeriate tabidir. şeriatte ise asla hile ve yalanın yeri yoktur...az bilip az yapmak ama samimi olmak kibir elbisesi giyip çok bilen gibi görünmekten çok daha hayırlı ve ve şereflidir. Allahım manevi makamları sen ehillerine nasip et, talep edip taşıyamayıp rezil olan ve kendine tabi olanları da manevi sıkıntılara sokanlara verme ya Rabbim. haketmediği halde kendini şeyh ilan eden yalancılardan sana sığınırız sen bizi muhafaza eyle Allahım. kendine şeyh arayan kardeşlerime tavsiyem çok dikkatli olmaları ve iyi araştırma yapmaları yoksa emekleri zayi olur Allah muhafaza....önce biraz fıkıh ve hadis dersi almalarını sonra tefsir okumalarını tavsiye diyorum. Allah yardımcınız olsun...

 12. 48
  Misafir

  Reklam


  14. Yilim bu dergahta cocukluktan beri icindeyim oyle parayla pulla zerre is olmaz bu dergahta. Evet medrese egitimi yoktur kendi cabasiyla bildigi bilgiler vardir diplomasizdir kendisi. Ama ayni anda alim de degil ustaddir. Tasavvuf yolundandir. Tasavvufta kalp isidir kitap gelistirmez tasavvufta kisiyi kalp gelistirir. O yuzden akademik sorgulama yapcaginiza kalbinizi ne kadar hareketlendiriyor ona bakin. Hoca ariyosaniz hic gelmeyin bu dergaha muftuye gidin. Tasavvuf ariyosaniz o zaman adres dogru. Tek bi onerim bu kardese, bir peygamberle ruyanda gormedikce kimseye intisab etme. Cunku nefis insani cok zorlar tasavvufta, bu sahih ruya o zorlamalara karsi sana guc olur. Biz boyle bildik boyle baglandik.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu

mustafa özbağ

mustafa özbağ kimdir

mustafa ozbagmustafaözbağmustafa özbağ hayatımustafa özbağ hakkında yorumlar