+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bu sözler sünnetle dalga gecmek mi oluyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müsluman
  Emekli
  Reklam

  Bu sözler sünnetle dalga gecmek mi oluyor

  Reklam

  Bu sözler sünnetle dalga gecmek mi oluyor Mumsema Selamun Aleykum.

  Okuldada arkadaslar arasında "Adamın sakallına bak " veya "Bu kadar sakal babamda yok" diye laflar geçiyor bu laflar sünnetle dalga gecmekmidir.

 2. NuN
  Üye

  Cevap: Bu sözler sünnetle dalga gecmek mi oluyor


  Reklam


  adamla dalga neden sünnetle dalga sayılsın ki

 3. baisnur
  Üye
  söyleme kardeşim kurt gibi olmuş bu ne kabarık diye saçma bir söz olur mu? sakal sakaldır,sünnet sünnettir bunun incesi kabarığı diye dalga geçmesi olmaz..Böyle konularda biraz ciddi olalım lütfen..Şakanın lüzumu yok..Herkesin giyimi kuşamı,görünüşü kendine...Başkalarının kusurlarını görmek yerine biraz kendimize bakalım kendi kusurlarımızla meşgul olalım lütfen...selamünaleyküm ve rahmetullah..

  (Mecusiler bıyıklarını uzatır, sakallarını kısaltır. Onlara muhalefet edin, bıyıklarınızı kısaltın, sakalınızı uzatın!) [İ. Hibban] (''Resulullaha uymak, dünya ve ahirette insana çok şey kazandırır ve çeşitli saadetlere yol açar''.)İmam-ı Rabbani hz..
  Sünnet niyeti ile sakal bırakıldıysa adamın sakalına bak vb. diye asla dalga geçilmez..! Rasulullahın sünnetidir bu.Çok değerli ve kıymetlidir..Sünnet konusunda çok hassas olunmalıdır..Onlar seviyelerini de belli etmiş oluyorlar böylelikle kardeşim..Sizde onların seviyesine düşmeyin..Kendinizi ve Peygamberimizin mühim sünnetini savunun güzel dille anlatın sünnet diye..Dinlemiyorlarsa dalga geçip duruyorlarsa bırakın boşverin geçsin dursunlar..hesabını verecekler nasıl olsa.Siz içiniz rahat olsun Rasulullahın sünnetini yerine getiriyorsunuz bundan daha güzel bir şey var mı bu ne büyük bir şeref..Onların kınamasından korkmayın dininizden taviz vermeyin..! Zira en güzel şeyi yapıyorsunuz..

 4. Müsluman
  Emekli
  Bir kardesimiz adamla dalga gecmek neden sunnetlealay olsun demis burada sunnetle alay etme gibi bir niyet yok fakat adamin ozelinde soylenmis soz dogrudan peygamberin sunnetine hasa soylenmis birsey yok

+ Yorum Gönder
sakalla dalga geçmek