+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yahudilerin mallarını yemek içmek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Müsluman
  Emekli
  Reklam

  Yahudilerin mallarını yemek içmek

  Reklam

  Yahudilerin mallarını yemek içmek Mumsema Yahudilerin mallarını yemek caizmi? Dünyadaki birçok marka onların ve maalesef onları kullanıyoruz bunları kullanmak harammı ? Bu malları kullanıp güzel yada lezzetli desek küfür mü olur?

 2. altan_07
  Emekli

  Cevap: Yahudilerin mallarını yemek içmek


  Reklam


  Hayır günah değildir kardeşim. Çünkü senin de söylediğin gibi pek çok ürün Yahudilere aittir yiyip içmenin bir sakıncası yoktur. Sonuçta her yiyecek içeceği Türk ve Müslümanlar yapmıyor biz de mecburen yiyoruz bunun bir sakıncası yoktur gönlünü hoş tut Allah'a emanet ol Kardeşim

 3. *Amine*
  Okur, yazar, susar...
  Değerli kardeşimiz;
  Gayri müslimlerle alış veriş yapmak ve onların mallarını kullanmak caizdir. Yeterki islam dininin haram kıldığı şeylerden olmasın. İnternet üzerinden yayınlanan firmaların yahudilere destek verip vermediğini bilmiyoruz.
  Bu nedenle kesin olarak bunlara karşı tavır almak doğru değildir. Ancak eğer bu firmalar yahudilere destek verdiklerini açıklıyorsa ve biliniyorsa durum değişir. Bir silah veya malın müslümanların aleyhine kullanılacağı kesin ise onun imalatında yada alım satımında bulunmak helal olmaz. "Bir şeye sebep olan onu yapan gibidir" kuralına göre sorumlu olur.
  Buıdan Müslümanların aleyhine kullanıldığı kesin olarak bilinen bir malı almak veya satmak da kişiyi sorumlu eder. Müslümanların bu konuya dikkat etmeleri gerekir.

  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


+ Yorum Gönder