+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İdrarla Gelen Meni Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Besir
  Üye
  Reklam

  İdrarla Gelen Meni

  Reklam

  İdrarla Gelen Meni Mumsema Hocam Öncelikle Selamun Aleykum.Hocam Cünüp olduktan sonra Banyoya girdim Gusül Abdesti aldım,aldıktan sonra Banyodan cıktım Yemeğimi yedim lavaboya gittim. İdrarımı yaparken meni geldi,Bu gelen meni guslü gerektirir mi?

 2. BurakD
  Üye

  Cevap: İdrarla Gelen Meni


  Reklam


  Selamünaleyküm.
  Meni boşalmasından sonra ya idrar boşalmalı ya da yarım saat kadar bir zaman beklenmelidir aksi takdirde gusülden sonra meni gelirse guslü yenilemek gerekir.

  Alıntı yapılan yer : Fetvameclisi

 3. Besir
  Üye
  İdrarı boşalttıktan sonra meni gelirse bozulur mu peki?

 4. Sultan1453
  Üye
  İdrardan sonra gelen Mezi veya Vedi ise gusül gerekmez, ama eğer gelen meni ise, şehvetsiz dahi olsa gusül gerekir (diye biliyorum). Meni ile Mezi'yi ayıran özellikler ise, meninin kendine has kokusu, rengi ve bazı diğer özellikleri de var...


 5. Besir
  Üye
  Şehvetsiz geldiği zaman gusül gerekmez diye biliyordum ben ve idrarla birlikte geldiginde de gusüp gerekmez diye biliyorum. Hocamızda bisi yazaydı daha net olurdu :-)

 6. Misafir
  Merhaba. İki tane sorum olacak.

  Uzun süre ihtilam olmadığımda bazen idrar yaptıktan sonra şehvetsiz şekilde MENİ akıyor. Hiçbir haz ya da heyecan hali olmadan. Galiba vücut kendiliğinden dışarı atıyor. Bundan dolayı gusül gerekir mi?

  Bir diğer sorum ise ihtilam olduktan sonra bir defa idrarını yapıp sonra gusletsek ve gusülden sonra tekrar meni gelse gusül alınmalı mı?

  Teşekkürler.

 7. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. Hiç bir haz ve şehvet olmadan dışarı çıkan meniden dolayı gusül alman gerekmez. İhtilam olduktan sonra idrar yaparak gusle girmişsen artık gusülden sonra gelen meniden dolayı yinede gusül almak gerekmez.

 8. Misafir
  Hocam Allah razı olsun. Bu durum çok şüphe yaratıyordu. İçim rahatladı. Özellikle köyde falan olduğumda gusletmek zor olduğu için rahat edemiyordum. Tekrar çok sağolun.

+ Yorum Gönder