+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dinsizliğin doğru bir yol olduğunu düşünmek dinden çıkarır mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. patates123
  Üye
  Reklam

  Dinsizliğin doğru bir yol olduğunu düşünmek dinden çıkarır mı

  Reklam

  Dinsizliğin doğru bir yol olduğunu düşünmek dinden çıkarır mı Mumsema Allah'ın selamı ve rahmeti üzerinize olsun arkadaşlar.

  Arkadaşlar son zamanlarda ateist kaynaklar ile çok fazla karşılaşmaya başladım ve bu beni sorgulamaya itti, başlarda kendime mani oluyordum sorgulama isteğini bastırabiliyordum ama bir ara bu istek öyle azdı ki bir sosyal paylaşım sitesinde birisi ile mesajlaşırken (Allah affetsin) ''Ateistliğin doğru yol olduğunu düşünmeye başladım'' gibi bir cümle kurup gönderdim sonra çok çok pişman oldum.

  Din Kültürü öğretmenime sorduğumda bana ''Bu içindeki iman yüzünden oluyor şeytan sana vesvese vermeye çalışıyor'' dedi, içim biraz rahatladı ama şimdilerde o cümleyi kurduğum için içimde olan pişmanlık ve korku duygusu tekrar yükseldi.

  Arkadaşlar yardım edin lütfen, dinim benim hayattaki en büyük varlığım İslam'ı Allah'ı Peygamber'imi çok seviyorum dinimi kaybetmek istemiyorum.

  Şimdiden teşekkür ederim. Vesselam.

 2. feminik
  Üye

  Cevap: Sanırım dinden çıktım yardım edin


  Reklam


  inanıyorsan çok sorgulama bence, sorgularsan ateist olursun. çünkü bu dine sorgulamadan inanmak gerek, sorgularsan din sana çok saçma gelir.

 3. patates123
  Üye
  Yani dinden çıkmış mı oluyorum şimdi ?

 4. feminik
  Üye
  onu benden daha iyi bilen birine sorsan daha iyi olur.

 5. asi35
  Üye
  biz gayb'a inanırız fazla o okunuları düşün me derim ALLAH yardımcımız olsun..

 6. Serhad
  Üye
  ve aleykümesselam amin cümlemizin üzerine olsun. Hocam ateist insanların çoğu sıkıntılarından dolayı ve Şeytan'ın vesveselerine uyup ALLAH(s.w.t) 'dan ümit kesenlerdir. Örneğin; Adamın başına bir sıkıntı geliyor ve dua etmeye başlıyor diyorki;"ALLAH'ım sen bana yardım et sıkıntımı gider" ALLAH'ın yardımının er yada geç geleceğini unutuyor hatta ALLAH'dan ümit kesiyor sonra şeytan vesvese vermeye başlıyor; "Ben nededim sana duaların boşa vs.vs." diye buda şeytanın tuzaklarından biridir. bir Nouman Ali Khan derki "Şeytan çok sabırlıdır. senin en savunmasız anında saldırıya geçer" diye.
  Arkadaşım sana benden tavsiye sakın ola ki ALLAH(s.w.t) 'dan ümidini kesme yardımı çok yakındır.
  ALLAH(s.w.t) şöyle buyuruyor;
  -"Acaba sizden öncekilerin başlarına gelenlerin benzeri sizin de başınıza gelmeksizin, kolayca Cennet'e gireceğinizi mi sandınız? Onlar öylesine ağır sıkıntılara ve zorluklara uğradılar, öylesine sarsıldılar ki, peygamberleri ile çevresindeki inanmışlar ';Allah'ın yardımı ne zaman gelecek?" dediler. İyi bilin ki, Allah'ın yardımı yakındır" Bakara 214.Ayet

  -"Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma ile deneriz. (Ey Peygamber!) Sabredenleri müjdele!" Bakara 155.Ayet

  -"Ey Âdemoğulları! Ben, sizlerden şeytana kul olmayacağınıza dair ahd almadım mı? Muhakkak ki o (şeytan), size apaçık bir düşmandır." YASİN 60.Ayet

  Bizim bunların hepsinin bir sınav olduğunu unutmayıp Şeytanın vesveselerine kulak vermemeliyiz !

  Açıklayabildiysem ne mutlu bana


 7. patates123
  Üye
  Öncelikle sizlere teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

  Serhad Bey yazdıklarınızdan çıkardığım sonuç : Merak etme dinden çıkmadın Allah seni sınıyor sabırlı ol.

  Umarım doğru anlamışımdır, o cümleyi kurduğum için nasıl pişmanım bir bilseniz ellerim kırılsaydıda yazmasaydım diyorum.

  Bir nebzede olsa rahatladım. İnşallah Yüce Rabbim beni affeder. Tekrar teşekkürler.

+ Yorum Gönder