+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İman zayıflığı nasıl giderilir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Serhad
  Üye
  Reklam

  Cevap: iman zayıflığı nasıl giderilir

  Reklam  Cevap: iman zayıflığı nasıl giderilir isimli yazı www.Mumsema.comCevap: iman zayıflığı nasıl giderilir
  Arkadaşlar herkesin yorumları için ayrı ayrı teşekkür ederim. Tavsiyeleriniz birçok benim gibi durumda olan Has müslüman olmaya cabalayan kardeşlerimizede yardımcı oluyor ALLAH(c.c) Hepinizden Razı Olsun

 2. 14
  musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: iman zayıflığı nasıl giderilir


  Reklam


  Alıntı Serhad Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Yorumun için teşekkür ederim hocam icime bir ferahlık geldi ama "her Müslüman zevk alamaz" derken yani hiç mi gelmez bu dediklerine acaba?

  Örnek vermek gerekirse;namazı herkes kılabilir,namaza yeni başlayan birisi de namaz kılıyorum der.Ama namazdan zevk alıyorum diyemez.İbadetten zevk alma,ibadetleri zorsunmadan yapma birçok şarta bağlıdır.Bu şartlar arasında günahlardan korunma başta gelir.Mesela gıybet,dedikodudan uzak kalma,gözünü namahreme çevirmeme vs.Evdeki huzura bağlıdır.Evdeki refah durumuna bağlıdır.Aile fertlerinin karakterine kadar her şey ibadetten zevk almayı etkiler.

 3. 15
  Serhad
  Üye
  Söylediklerinde haklısın hocam din ile ilgili birçok bilgim var çoğu hadis-i şerif hakkında bilgim var. bunlar yetmiyor dediğin gibi galiba zaman alan birşey yeni başladığımdan kaynaklanıyordur zamanla yerine oturur inşAllah.

  ALLAH(c.c) kalblerimize o korkuyu salsın ve ibadetlerimizi doğru bir şekilde yerine getirelim inşAllah


 4. 16
  Ufkuaçık
  Devamlı Üye
  İmanı kuvvetlendirmenin bir başka yönü de şudur.Şeytan ve nefsinize karşı devamlı muhalefet edip onları yenmeye çalışmaktır.Bunun da metodu ise büyük mücadele ve mücahedeye başlamaktır.Bu,zamanla nefsi uslandırır ve ruhaniyetinde büyük gelişmeler olur ki bir bakmışsınız salih bir kişi olmuşsunuzdur.Sabır bunun ilk basamağıdır.Sabırsız asla başarılı olunmaz.
  Mücadele ve mücahede nedir,bunları da siz araştırıp öğrenin..Bunların izahı hayli uzun olacağından kısa kesiyorum.
  Allah'a emanet olun..

 5. 17
  Misafir
  Selamun aleykum ben isim vermiyecegim. 30 lu yaslardayim Allahin (c.c.) varlığına birliğine şüphesiz inanan namazlarını aksatmadan kılmaya çalışan biriyim yaklaşık bir sene ye yakın kursa gidip kuran tefsiri siyer akaid sesleri aldım elimden geldiğince ibadetlerini aksatmamaua çalışıyorum özellikle farzları benim sorunum herşeyden korkuyorum sanki başıma bir felaket geldiğinde Rabbimin beni korumayacagindan korkuyorum elbette O unutmaktan münezzeh ama benden vazgectigi hissi gibi bisi heran olumsuzluk yasiyacakmisim ve yalnız birakilacakmisim hissi bunun iman zayıflığından kaynaklandığını düşünüyorum mesela bir Allah peygamber dusmaniyla karsilassam magdur olacağımı hissediyorum lorkuuorum oysa dilim hep zikir halinde bu sistem nasıl kurtulabilirim imanimi nasıl kuvvetlendirebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim

 6. 18
  arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam kardeşim. Bu hisleri sana veren ve senin üzülmeni isteyen şeytandır. Bunlar birer vesvesedir. Sen yoluna ihlas ve aşkla devam et. Allah ihlaslı kullarını asla bırakmaz ve bu düşüncelerle hislerin çok kısa bir zamanda geçecektir hiç şüphe etme. Sen ne kadar önemsemezsen vesvese o kadar çabuk geçecektir.

 7. 19
  Misafir
  Bn 21 yaşında yım ailemde namaz kılan var kilmayan da Bn dışarıda gördüğüm feracali kızlar için özen ip çok beğeniyorum ama onlara bakınca bende eksik olduğunu düşünüyorum iman li güzel bi kız olmak istiyorum ama bi türlü içimdeki boşluğu doldurup namaza dura miyom kilsamda eksik gibi yanlış yapmışım gibi hissediyorum o huzuru ala miyorum ama çok inanç li bi kul olmak istiyorum nasıl içim in karar misligini düzelt cem

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

iman eksikliği nasıl giderilir

iman eksikliği

iman zayıflığı nasıl giderilir

iman zayıflığı

iman zayıflığı nasıl anlaşılır

iman zayifligi nasil gideriliriman zayifligi