+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yabancı medya ve Müslümanlar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. efvfeev
  Üye
  Reklam

  Yabancı medya ve Müslümanlar

  Reklam

  Yabancı medya ve Müslümanlar Mumsema Esselamu aleykum ve rahmetullah.

  Yabancı medya biz Müslümanları terörist, savaşçı, hayatları cihad üzerine kurulu insanlar olarak tanıtıyor. Bunun hakkında bir karikatür de yapmışlar. Bir Müslüman adam diyor ki: "we are peaceful. If you don't agree with us, we will kill you!" yani "biz barışçılız. eğer bizimle aynı fikirde değilsen seni öldüreceğiz!" Sadece Müslüman arkadaşları olanlar biliyor Müslümanların iyi olduğunu. Bunu durdurmak amacıyla TruestoryASA adlı bir grup kuran iki Müslüman genç var. Adam Saleh ve Sheikh Akbar. YouTube'de video paylaşıp İslam'ın barış dini olduğunu gösteriyorlar. Örneğin sokakta "Meet a Muslim person" (Müslüman biriyle tanışın) yazılı pankartlar açıp dinimizi anlatıyorlar. Veya sokak ortasında USULÜNE UYGUN biçimde 2 rek'atlık namaz kılıyorlar tepki ölçmek için. İkisinde de sonuç pek iç açıcı olmuyor. Namaz kılarken kimisi saygı gösterirken kimi kameraya çekiyor, kimi tepki gösteriyor 'Burası Amerika!' diye.. Pankartın önünden geçerken: "onlarla tanışmaya ihtiyacım yok. Askerdeyken onlardan bir grubunu öldürmüştüm." deyip el hareketi de yapabiliyor.

  İşte sayın İslam alemi.. Eğer içinizden birileri yurt dışına çıkarsa lütfen olabildiğince dinimizi tanıtmaya çalışsın. Çünkü tüm dünyanın nefretini kazanmak çok da iyi bir şey değil bence.. Eğer çıkarsam ben de bu tarz bir şeyler yapmayı düşünüyorum. Pankart çok mantıklı mesela. Sosyal medyada da görebilirsiniz bunu. Instagram'da #Allah #MUHAMMAD #muslim #islam veya çokça yazılan (tövbe haşa sadece göstermek için yazsam da içimden yazmak hiç gelmiyor. Sadece görmeniz için yazıyorum ) #fukallah #fukislam (tövbe haşa rabbim sen bizi onlar gibi olmaktan uzak et.) daha çok var ama yazmaya gerçekten elim varmıyor. bu etiketlere hangi resimlerin gönderildiğine bir bakın..

  Oradaki konulardan biri de Hz. Muhammed (s.a.v) in kızıyla (Hz. Ayşe) ilişkiye girdiği. (Allah'ım sen koru!) Müslümanların küçücük kızlarla evlendiği savunuluyor. Yahu tamam şimdi öyle bir şey yok da değil ama, tüm İslam alemini bu şekilde lekeliyorlar. Oraya da yalan yanlış ayetler koymuşlar, Kur'an da olmayan.. kendim baktım. Ama işte medya ne ise halk da o. Lütfen elinizden geleni yapınız.

  EN SEVGİLİYE EMANETSİNİZ.

 2. kaars
  Devamlı Üye

  Cevap: Yabancı medya ve Müslümanlar


  Reklam


  İslamı kafirlerin içinde yayan tüm müslümanların Allah yardımcısı olsun.

+ Yorum Gönder