+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamda Eşcinsellik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İslamda Eşcinsellik

  Reklam  Cevap: İslamda Eşcinsellik isimli konu Mumsema.com Cevap: İslamda Eşcinsellik
  Kız eşcinsel değil ama bir kızla dudakrn öpüşse yinede eşcinsellik günahı alır mı?

 2. arifselim
  Yönetici

  Cevap: İslamda Eşcinsellik


  Reklam


  Eşcinsellik şehvetle karşı tarafla bir şekilde yakınlık kurmakla da olur. Bu yapılan harekette haramdır ve insanı daha büyük hatalara iter.

 3. NurIsik
  Üye
  Ah kardeslerim.. Nefis bu zamanda bizi ne hale getirdi. Televziyon, reklamlar, diziler ruh dünyamizi perisan etti..

 4. Misafir
  Aynı cibs olduğun bi kişi snn elinde olan bişeye dokundu şehvet oldu yine dokundu sen engel olmadın yine şehvet oldu sadece bu kadar yani bu eşcinsellik mi şehvef var sonuçta (eşcinsel olmayan bir kişi için düşünür müsünüz?)

 5. arifselim
  Yönetici
  Bu çirkin şey için illaki eşcinsel olmak veya böyle demeye gerek yoktur. Bu haram haramdır ve ne şekilde olursa olsun küçük veya büyük, az veya çok bunun her türlüsünden sakınmak gerekir.

 6. Misafir
  Evet sakınmak gerekir bnm sorum o davranıita o günahı var mıdır normalde ögşe olmasak ama o an o şehvetten sakınmasak 2.defada şehvetlenmeye izin vermek gbi birşey yani eşcinsellik olur mu o güna h alınır mı??

 7. Misafir
  Ben de eşcinselim. Kendimi bildim bileli böyleyim. Çok zamanlar dua edip ağladım bu durumdan ötürü. Ama geçecek gibi olmadığını anladim. Sonra alıştım bu duruma, yani artık biliyorum ki bunun ne hormonlarla ne de psikolojiyle alakası var. Nasıl ki her insanın bir sıkıntısı varsa bu da böyle bir sıkıntı. Her nefsin bir zaafı vardir. Bizimki de böyle. Imani olan sabretmeye çalışıyor. Olmayanın halini de biliyorsun zaten. Evlilik konusuna gelince, ben de isterim elbet bir ailem olsun. Ama bu durumda olup evlenen insanların duygularından vazgeçmediğini biliyorum. Özellikle pasif olan geylerin sonradan boşandığını gördüm. Gey olmak psikolojik olarak beni mahvetti. Namazlarım düzensiz; sosyalfobik biri oldum sonunda. Bence inzivaya çekilip toplumlardan uzaklaşmak gerek. Imanim yanıyor Allah'a sığınmaktan başka bir çare yok.

 8. Misafir
  Maalesef kimse doğru dürüst açıklama getiremiyor. Eşcinselliğin günah olduğunu hepimiz biliyoruz. Ama bu durumdaki bir insan ömür boyu günaha girme korkusuyla cinsellik yaşamayacak. Bütün bir ömür sıkıntıyla geçecek. Kişiler bu imtihandır sabret demeleri gerekirken, bu durumun günah olduğunu (sanki bilmiyormuşuz gibi) sayfalarca ispat ediyor.

 9. Misafir
  Bence bol bol tövbe ve dua etmelisin.Gerçekten çok istekli bir şekilde bu yoldan kurtulmak istiyorum diye dua et. Hacet namazı kıl, tövbe namazı kıl yeterki bu yoldan kurtul.Umarım bu yoldan kurtulursun.Allah'a sığın. Sana yardım edecek olan da, seni bu yoldan kurtaracak da, seni affedecek de Allah...

 10. Misafir
  Allah yardimciniz olsun, bir sinav ve agir bir sinav... engelli insanlar, anneleri, her gün organ naklini bekleyenler vs. Sabrederseniz, ne mutlu size, çok yüksek mertebelere cikarsiniz.

 11. Misafir
  merhaba öncelikle şunu söyleyeyim eşcinsellik;
  neden eşcinselliği tercih ediyorlar;
  1 yaşadıkları çevre
  2 aile baskısı
  3 okul arkadaşları onu güçsüz görmesi gay top demesi
  4 internet vb. olayların erkeklerin cinsel hayatının orada yaşaması
  5 en korkucu olanı olup olmadıgını bilmiyorum eşcinsellik büyüsü
  6 herkez tarafından hor görülmesi küçümsenmesi
  bu nedenlere sebep olur lütfen çocuklarınıza bunlardan birini yapmayın o başka arkadaşlarına yapmaya kalkarsa izin vermeyin bu dünyaya imtihan için geldik onlarıda hor görmeyin sadece dogru yolu göstermek için onları dışlıyacagınıza arkdaş olun gerçekleri göstermeye çalışın sadece onlara sorulmayacak siz eşcinselsiniz diye onların günahından bizde sorumluyuz onlara dogru yolu göstermediğimiz için lütfen duyarlı olalım özellikle çocuk ile çocuk arasında gay top oglan demelerine kesinlikle izin vermeyin

 12. Misafir

  Reklam


  Merhaba ben de çocukluğumdan beri kendi cinsime ilgi duyuyorum, defalarca tövbe ettim ama bu duygulardan kurtulamadım şunu da belirteyim fiili olarak hiç bir şey yapmadım bugüne kadar, sadece kendi cinsimden hoşlanıyorum, inançlı biriyim düzenli olarak namaz kılar orucunu tutarım ama bu illetten bir türlü kurtulamadım, benim ne yapmam gerekiyor? Lütfen yardım edin

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 SonuncuSonuncu
islamda eşcinsellik,  dinimizde eşcinsellik,  eşcinsellik ve islam,  eşcinsellik doğuştan mı islam,  islamda escinsellik,  eşcinselliğin dindeki yeri,  dinde eşcinsellik