+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamda Eşcinsellik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 13
  Misafir
  Reklam

  Cevap: İslamda Eşcinsellik

  Reklam  Cevap: İslamda Eşcinsellik isimli yazı www.Mumsema.comCevap: İslamda Eşcinsellik
  Ben bir homoseksüelim ve kendi cinsime ilgi duyuyorum ancak bunun cinsel ilişki ile hiçbir alakası yok. Hiçbir şekilde cinsel amaç gütmeden eşcinsel olmak islamda uygunsuz olarak mı görülmekte ?

 2. 14
  arifselim
  Yönetici

  Cevap: İslamda Eşcinsellik


  Reklam


  Bu tür düşünceler zamanla insanı daha büyük günahlara ve haramlara sürükleyebilir. Bunun önüne zamanında geçmeli ve seni harama ve zinaya götürecek düşüncelerden kurtulmalısın. Bu düşüncelerden çıkıp ilgiye dönüşüyorsa haramdır.

 3. 15
  Misafir
  Bir kişi de aşktan ve sevgiden bahsetmemiş. Etrafında devamlı aşık olduğun bir kişinin olması fakat senin bunu bir ömür saklaman.. Her akşam evinde tek başına ağlaman.. Tamam günah olsun peki bu acı nasıl dinecek..

 4. 16
  Misafir
  ne yapacağımızdan kimse bahsetmemiş. Yukarda biriside evlenmenin çare olduğunu yazmış bu durumda olan bir kişi nasıl evlenebilir ? Ben inançlı bir insanım ama çıkış yolu bulamıyorum. Ne gaparsam yapim bu halden kurtulamadım. Yane ömrüm boyunca cinsel hayatım olmamalımı bir insan buna nasıl dayanabilir ? Allahım hepimize doğru yolu göster ben doğru yolu bulamıyorum.

 5. 17
  Misafir
  İslam'da eşcinsellik günah kesinlikle değildir ve doğuştan olur fakat iki eşcinsel bireyin cinsel ilişkiye girmesi günahtır. Ayrıca tabii ki onlara da saygı göstermeliyiz, onlar da birer insan.

 6. 18
  hokucu
  Üye
  Allah yardımcın olsun misafir kardeşim..herkesin bir derdi var. ama senin derdin daha büyük. elbet ki buradaki insanlarında bilgisi bir yere kadar..sana tavsiyem bir psikiyatra git. beni sakın yanlış anlama.psikiyatra bende gidiyorum..herkes de gitmeli bence. çünkü bu durumunu psikiyatr belki çözebilir.

  onun dışında sana önerim kuran oku. yada kuran dinle.. kabe imamı mahirden kuranı kerimi dinle duygulandığın yerde ağla.bu şekilde kendini rahatlatırsın.

  eşcinselim diye umudunu kesme. allahım bu durumdan beni kurtar diye dua et..

 7. 19
  Misafir
  Kucuk yaslardan beri hemcinslerime ilgi duyuyorum karsi cinsime ilgi.duymayi cok istiyorum ama maalesed olmuyor.dinime bagli bir insanim biliyorum bu benim icin bir sinav ama ben coktan gunahkar lanetli oldum.tanidigim bircok escinsel beni kabul etmeyen dini ben neden kabul edeyim diyor ve cogu ateist allah hepimizi affetsin.escinsellik konusunda daha cok aciklama bekliyoruz

 8. 20
  Misafir
  Eşcinsellik, doğuştan gelen bir şeydir. Kimse hadi ben eçcinsel olayım demez. Dünya Sağlık Örgütü bunu akıl hastalığı statüsünden 1983 yılında kaldırdı. Nitekim yukarıda denildiği gibi insanın hormon seviyeleriyle alakalı değildir. Hormonal seviyeler, transeksüel insanlarda abnormalite göstermektedir.

 9. 21
  arifselim
  Yönetici
  Kız eşcinsel değil ama bir kızla dudakrn öpüşse yinede eşcinsellik günahı alır mı?
  Eşcinsellik şehvetle karşı tarafla bir şekilde yakınlık kurmakla da olur. Bu yapılan harekette haramdır ve insanı daha büyük hatalara iter.

 10. 22
  NurIsik
  Devamlı Üye
  Ah kardeslerim.. Nefis bu zamanda bizi ne hale getirdi. Televziyon, reklamlar, diziler ruh dünyamizi perisan etti..

 11. 23
  Misafir
  Aynı cibs olduğun bi kişi snn elinde olan bişeye dokundu şehvet oldu yine dokundu sen engel olmadın yine şehvet oldu sadece bu kadar yani bu eşcinsellik mi şehvef var sonuçta (eşcinsel olmayan bir kişi için düşünür müsünüz?)

 12. 24
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Bu çirkin şey için illaki eşcinsel olmak veya böyle demeye gerek yoktur. Bu haram haramdır ve ne şekilde olursa olsun küçük veya büyük, az veya çok bunun her türlüsünden sakınmak gerekir.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

islamda eşcinsellik

dinimizde eşcinsellik

eşcinsellik ve islam

islamda escinsellik

eşcinsellik doğuştan mı islameşcinselliğin dindeki yeridinde eşcinsellik