+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslamda Eşcinsellik Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İslamda Eşcinsellik

  Reklam  Cevap: İslamda Eşcinsellik isimli yazı www.Mumsema.comCevap: İslamda Eşcinsellik
  armi isimli arkadaşım öncelikle "fuhuş(homoseksüellik)" diye bir olguyu kabul edemem. Fuhuş veya fahişelik, para karşılığında cinsel ilişkiye girmektir. homoseksüellik ise bireyin kendi hemcinsine ilgi duyması olarak adlandırılır. İkisi çok farklı anlamlarda kelimelerdir. Lut kavmine gelince; bu kavmin helak olması cinsel sapkınlığın arttığı ve kişilerin namusu dışındaki kişilere tecavüz ettiği için helak olduğu yazar. burada tabi ki homoseksüel ilişki yaşanmıştır ama mesele eşcinsel oldukları için değil sapkın azgın ve inanç yoksunu oldukları için yok edilmişlerdir. İslam hiçbir şekilde homoseksüelliğin yasak olduğunu söylemez. Anal ilişki (livata) ile olunan birlikteliğin caiz olduğunu söyler. Bunun sebebi de tamamen bireyin bulunduğu durum ile alakalıdır. Kişinin bakteri kapma olasılığı diğer cinsel birleşmelere göre daha yüksel oranda olduğunu vurgular.

 2. mum
  Administrator

  Cevap: İslamda Eşcinsellik


  Reklam


  dinimizde eşcinsellik
  İslam hiçbir şekilde homoseksüelliğin yasak olduğunu söylemez. Anal ilişki (livata) ile olunan birlikteliğin caiz olduğunu söyler
  Yaşadığın gibi inanmaya başlamışsın!
  Bu çirkin fiil yüzünden Allah bir kavmi helak etmiş ve Efendmiz (sav) bu fiiili yapanı lanetlemiş ve öldürtmüştür.
  İnanmaya bilirsiniz ama islamda bu caizmiş gibi göstermeniz mel'un olduğunuzu gösterir.
  Allah hidayet versin

 3. Molla_Efdal
  ملا افدال
  İslam hiçbir şekilde homoseksüelliğin yasak olduğunu söylemez. Anal ilişki (livata) ile olunan birlikteliğin caiz olduğunu söyler. Bunun sebebi de tamamen bireyin bulunduğu durum ile alakalıdır. Kişinin bakteri kapma olasılığı diğer cinsel birleşmelere göre daha yüksel oranda olduğunu vurgular.
  İslamda fuhuş yapan kişi bekar ise 80 sopa atılır. Evli ise taşlanarak yada üzerine taş duvar yıkılarak öldürülür. Livata da ise durum çok farklıdır. Kişi ister bekar ister evli olsun katledilir. Söylediklerinin İslam ile alakası yok. Caiz olduğunu kim söylemişse yalan söylemiş. Dört hak mezhebin dördünde de livata yapmak haramdır. Cezası da ölümdür

 4. Misafir
  Ben bir homoseksüelim ve kendi cinsime ilgi duyuyorum ancak bunun cinsel ilişki ile hiçbir alakası yok. Hiçbir şekilde cinsel amaç gütmeden eşcinsel olmak islamda uygunsuz olarak mı görülmekte ?

 5. arifselim
  Yönetici
  Bu tür düşünceler zamanla insanı daha büyük günahlara ve haramlara sürükleyebilir. Bunun önüne zamanında geçmeli ve seni harama ve zinaya götürecek düşüncelerden kurtulmalısın. Bu düşüncelerden çıkıp ilgiye dönüşüyorsa haramdır.

 6. Misafir
  Bir kişi de aşktan ve sevgiden bahsetmemiş. Etrafında devamlı aşık olduğun bir kişinin olması fakat senin bunu bir ömür saklaman.. Her akşam evinde tek başına ağlaman.. Tamam günah olsun peki bu acı nasıl dinecek..

 7. Misafir
  ne yapacağımızdan kimse bahsetmemiş. Yukarda biriside evlenmenin çare olduğunu yazmış bu durumda olan bir kişi nasıl evlenebilir ? Ben inançlı bir insanım ama çıkış yolu bulamıyorum. Ne gaparsam yapim bu halden kurtulamadım. Yane ömrüm boyunca cinsel hayatım olmamalımı bir insan buna nasıl dayanabilir ? Allahım hepimize doğru yolu göster ben doğru yolu bulamıyorum.

 8. Misafir
  İslam'da eşcinsellik günah kesinlikle değildir ve doğuştan olur fakat iki eşcinsel bireyin cinsel ilişkiye girmesi günahtır. Ayrıca tabii ki onlara da saygı göstermeliyiz, onlar da birer insan.

 9. hokucu
  Üye
  Allah yardımcın olsun misafir kardeşim..herkesin bir derdi var. ama senin derdin daha büyük. elbet ki buradaki insanlarında bilgisi bir yere kadar..sana tavsiyem bir psikiyatra git. beni sakın yanlış anlama.psikiyatra bende gidiyorum..herkes de gitmeli bence. çünkü bu durumunu psikiyatr belki çözebilir.

  onun dışında sana önerim kuran oku. yada kuran dinle.. kabe imamı mahirden kuranı kerimi dinle duygulandığın yerde ağla.bu şekilde kendini rahatlatırsın.

  eşcinselim diye umudunu kesme. allahım bu durumdan beni kurtar diye dua et..

 10. Misafir
  Kucuk yaslardan beri hemcinslerime ilgi duyuyorum karsi cinsime ilgi.duymayi cok istiyorum ama maalesed olmuyor.dinime bagli bir insanim biliyorum bu benim icin bir sinav ama ben coktan gunahkar lanetli oldum.tanidigim bircok escinsel beni kabul etmeyen dini ben neden kabul edeyim diyor ve cogu ateist allah hepimizi affetsin.escinsellik konusunda daha cok aciklama bekliyoruz

 11. Misafir
  Eşcinsellik, doğuştan gelen bir şeydir. Kimse hadi ben eçcinsel olayım demez. Dünya Sağlık Örgütü bunu akıl hastalığı statüsünden 1983 yılında kaldırdı. Nitekim yukarıda denildiği gibi insanın hormon seviyeleriyle alakalı değildir. Hormonal seviyeler, transeksüel insanlarda abnormalite göstermektedir.

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Kız eşcinsel değil ama bir kızla dudakrn öpüşse yinede eşcinsellik günahı alır mı?
  Eşcinsellik şehvetle karşı tarafla bir şekilde yakınlık kurmakla da olur. Bu yapılan harekette haramdır ve insanı daha büyük hatalara iter.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 ... SonuncuSonuncu
islamda eşcinsellik,  dinimizde eşcinsellik,  eşcinsellik ve islam,  islamda escinsellik,  eşcinsellik doğuştan mı islam,  eşcinselliğin dindeki yeri,  dinde eşcinsellik