+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ölmek İstemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Enfal
  Emekli
  Reklam

  Ölmek İstemek

  Reklam

  Ölmek İstemek Mumsema Mumsema Selamun Aleyküm bir mü'min elbette Allah'a kavuşmak Cennet'e girmek ister ve bunların olması için ölmesi geremektedir.Bu durumda bir mü'minin ölmeyi istemesi doğru mudur?Aramızda bunu isteyenler var mı?Düşünün yani Cennet orada Allah ve Peygamberi orada melekler orada her şey orada gibi ve sen burada ortalama bir 70 yıl(Allah bilir.) bekliyorsun.Bu bence çoooook uzun bir süre...Yani kim bekleyebilir ki bir de daha ahiret yaşamı var kıyameti bekleyeceksin insan buna nasıl sabreder?

 2. Hicret_74
  Üye

  Cevap: Ölmek İstemek


  Reklam


  Aleykum Selam ;

  - 1.Cennet ve Cehennem Hesap Günün'den sonra girilicek diye bilinmektedir.
  - 2. Bunları Arzulamak bencede normal çünkü Dünya hayatı bir oyun ve aldatmaca,sonu var ve inanan bir mümin için ilahi huzura kavuşmayı engel bir aşama ... Sınavın zorluğu bazen Allah'a kavuşmayı düşündürüyor .
  - 3.Çok uzun kısmı > 70 sene final biçilmiş fakat Hz.Nuh ve onlar zamanında yaşlar kaça kadar çıkıyordu veya geçmiş dönemdeki insan ömrü hiç inceledin mi?
  - 4.Son madde ama en önemlisi insan bu dünya'da bulunma ve gelme amacını düşünerek akıllı olmalı. Peygamber efendimiz (s.a.v) buyurdular ''Dünya ahiretin tarlasıdır '' ne güzel bir ifade .Anlamı şu Cennet yazmışsın yukarı peki cennet'e adım attın mı onun için bu ömürü değerlendirme sınavını bir an olsun içinde hissedip adımlar atmaya karar verip salih işler yapabildin mi gibi anlamların yüklü olduğu sözdür .Ayrıca Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim'de :

  EN'ÂM-32 :

  Dünya hayatı bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Ahiret yurdu, takva sahipleri için elbette daha hayırlıdır. Hâlâ akıl etmez misiniz?

  ANKEBÛT-64 :

  Bu dünya hayatı, bir eğlence ve oyundan ibarettir. Gerçekten son yurt, işte öz hayat odur. Keşke bilselerdi.


  “Biz göğü, yeri ve aralarında olan varlıkları oyuncak olsun diye yaratmadık.”(Enbiya, 21/16)

  Selametle Kardeşim ; 3. Enfal
  Emekli
  Öylede insan arzulanıyor değil mi ?

 4. Hicret_74
  Üye
  Elbette ..

  Hz.Muhammed (s.a.v) efendimiz : “İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!..” ne güzel buyurmuş ...

  veya “Dünya mü’minin zindanı, kâfirin cennetidir.”


+ Yorum Gönder