+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazda tekbir getirmek ile ilgili Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 000cat
  Emekli
  Reklam

  Namazda tekbir getirmek ile ilgili

  Reklam

  Namazda tekbir getirmek ile ilgili Mumsema Selamün Aleyküm arkadaşlar az önce yatsi namazından geldim Allahuekber derken ağzımdan Allahuekbe gibi ses çıkıyor -r harfi çıkmadı gibi oldu böyle olursa namazı bozarmı? Ayrıca rukuda Sübhane Rabbiyel Azim yerine boş bulundum Sübhane Rabbiyel Ala dedim namazı bozarmı ? Sizi de yoracagim ama ihlas suresini okurken ehad yerine ehadt gibi bir ses çıktı namazı bozarmı?

 2. khrmn87
  Üye

  Cevap: Namazla ılgili


  Reklam


  Teker teker cevaplamaya çalışalım
  1-Allahüekber kelimesinin sonundaki r harfini çıkıp çıkmadığını tam olarak sende bilmiyosun ama sen çıkarmaya çalış . Yani bundan sonra o r harfini çıkarmaya gayret et.
  2-Rukuda Sühane rabbiyel azim demek ve secdede Sübhane rabbiyel a'la demek sünnettir. Bunları demek sünnete uygun olur . Ama birisi zamanı azdır hiç demeden secdeden rüküdan kalkabılır ama ben söylemenizi öneririm çünkü sünnettir. Siz rükuda subhane rabbiyel a'la demssiniz bu sorun olmaz. Ama namazda kalbimizi tamamen namaza vermeliyiz şeytana ödün vermemeliyiz.
  3-İhlas suresinde ''Gul hüvallahü ehad'' ayetindeki ehad kelimesindeki d harfi t gibi çıkmamalıdır . Ehad diye çıkmalıdır.

 3. 000cat
  Emekli
  Cevapların için çok teşekkür ederim zaten ehad derken tam olarak ehat demedigime eminim sadece hafif t der gibi oldum ama sıkıntı olacağını sanmıyorum Rabbim Affeylesin cumlemizi

+ Yorum Gönder