+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okul açılacak ve namazları kılabilirmiyim bilmiyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ömerr
  Emekli
  Reklam

  Okul açılacak ve namazları kılabilirmiyim bilmiyorum

  Reklam

  Okul açılacak ve namazları kılabilirmiyim bilmiyorum Mumsema Selâmün Aleyküm biliyorsunuz okullar başlıyor okulda namaz kılacak yer yok şimdi bana diyeceksiniz ki önceki konulara bak nerdeyse hepsini okudum fakat korkuyorum takıntılarim var okullar başladıktan sonra saatler ileri-geri alınma durumu oluyor bu sefer dahada kötü oluyor.Okulda mescid yok Cumalari kılamıyorum Okuldan çıkıp bamaz için camiye gitmeye çalışsa kapıdan cikmadan yakalanır ve okuldan atılırım ne yapmalıyım
  Annem hacı ona sordum dediki sen okuyorsun bu konu hakkında birsey yapamam ilim öğreniyorsun ancak eve geldiğinde kazaları kılarken dedi
  Ne yapmalıyım

 2. prokado
  Devamlı Üye

  Cevap: Okul açılacak ve namazları kılabilirmiyim bilmiyorum


  Reklam


  Aleyküm selam Dostum bende lise talabesiyim öğle namazını öğle arasında kılıyorum. Sende öğle arasında kılabilirsin tabi varsa. Saatler ileri geri alınma hususu ise okula 8.00 gelirken 8.30 yaptılar bizim gene cumamıza falan gittik sanırım sizin okulda buna uygun olur.

 3. Ömerr
  Emekli
  Okul namaza dahi olsa dışarı çıkmamıza izin vermiyor çıkarsanız okuldan atılırsınız diyor.

 4. prokado
  Devamlı Üye
  Kardeş buda belki senin imtihanındır bilmiyorum çokca dua etmelisin inşaAllah Allah kalbine ilham eder doğru yolu gösterir.

 5. qwert12380
  Devamlı Üye
  Alıntı prokado Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Kardeş buda belki senin imtihanındır bilmiyorum çokca dua etmelisin inşaAllah Allah kalbine ilham eder doğru yolu gösterir.
  İmtihanını nasıl kazanabilir? Okulu bırakarak mı?

 6. prokado
  Devamlı Üye
  Hayır tabikide ben öyle bişey demedim sizin ordaki eğitim sistemi biraz sertmiş ne yapman gerektigi hakkında fikir sahibi deilim.

 7. khrmn87
  Üye
  Bende elhamdülillah bu sene liseye geçtim. Allah ' a Allah ım bana hayırlı bir lise nasip et diye dua ettim ve kazandığım lisye bakmaya gittim ve yaklaşık 30 metre yakınında bir cami vardı Allah duama karşılık verdi bu konudan ben 1 adım daha şanslıyım. Senın konuya gelınce bılıyosun eger zaman varsa temız olan heryerde kılabılırsın.Öğle arasında müsait bir yer bul orda kıl evden bir poşet gbi birşey getir onu ser yere git tuvalete ört kapıyı ve ser bezini kıl namazı kılacagın yer temız olduktan sonra kılabılırsın ama bu en son çare. Allah kolaylık versin Esselamın aleykum

+ Yorum Gönder