+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İntihar etmenin günah olduğunu bile bile intihar edenin durumu nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mumsema2014
  Emekli
  Reklam

  İntihar etmenin günah olduğunu bile bile intihar edenin durumu nedir

  Reklam

  İntihar etmenin günah olduğunu bile bile intihar edenin durumu nedir Mumsema Ben intiharın günah olduğunu bile bile Allahım affet nolur Rabbim diyerek intihar ettim. İkilere kalbim durdu hayata donderdiler benim sonum ne olacak? Sonsuza kadar cehenneme gidiceksem neden yasıyorum? Beni affet diyerek intihar etmem birşeyi değiştirir mi? Affetmesende sen bilirsin rabbim ama cennetine girmek istiyorum nolur affet filan dediğimi hatırlıyorum çünkü kafaya koymuştum bir kere ölmeyi şimdi pişmanım cenneti istiyorum. Beni teselli için yazacaksanız hissederim konuşmanızdan anlarım gercegi söyleyin sizin vazifeniz bu mümin olarak kardeslerim. Mutluluğum için dahi yalan söylemeyin mümin olarak kul hakkimla istediğim budur. Gören Allah için cevaplasın. S.a

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: S.a Acil Cevaba ihtiyacım var Allah Aşkına


  Reklam


  Allah size bir şans vermiş.İntihardan pişmanlık duyuyorsanız inşallah tövbeniz makbuldur.

 3. Misafir
  Hocam etrafimdaki bütün arkadaslarım benden korkuyor artık lanetlendin cehennemliksin günah islesende iyi olsanda aynisin sonsuz cehenneme gidicen diyorlar beni dinimden soğutmaya kötü insan olmaya zorluyorlar cehennemde bin yıl yanmaya raziyim ama gercekten cennete bir gün girebilecekmiyim bunun kesin cevabını bilmeden inşallah ALLAH affeder diyerek bir yandanda intihar edenler için söylenen ebedi cehennem var diyorum ve hocam yaşanmıyor boyle kesin cevap alamamaktan bıktım dogruyu istiyorum sonsuz cehennemliksemde dogruyu bilmek istiyorum peygamber döneminde yasamıyoruz ki gidip sorayım. Sizin inşallah doğru cevap vermenize RABBİM ALLAH IM VESİLE OLUR KALBİNİZLE BİLGİNİZLE BİR DAHA SORUYORUM HOCAM DÜŞÜNÜP CEVAPLAYIN. HAYATA DONMUŞ OLMAM AMA DENEMİŞ OLMAM ARASINDAKİ FARK BENCE YOK AMA HER MÜSLÜMAN İKEN ÖLEN CEHENNEMLİK MI EBEDİ YOKSA ALLAH'A İNANANLARA CEHENNEM HARAM KILINMIŞ İSE BUNLA BAĞI NEDİR? GİRME ŞANSIMIZ VAR MI BİRDE EBEDİ CEHENNEMLİK FİRAVUN'DA EBEDİ CEHENNEM SÖZÜMÜ GEÇİYOR? EĞER ÖYLE İSE İNTİHAR EDEN CEHENNEME GİDER DİYORSA EBEDİ YAZMIYORSA ÇIKMA ŞANSIMI VAR?

 4. tekturk
  Devamlı Üye
  Kullandiginiz bazi ilaclar size intihar düsüncesine yitebilir , bu ilaclar genellikle DEPRESYON icin icilen ilaclardir..
  Böyle ilaclardan kullaniyorsan hemen terk et o ilaclari..
  Ikincisi dinimizde intihar etmek günahdir , nasilki zina etmek günah oldugu halde senin misalin gibi Allahim sen affet diyerek zina yapmak ve sonrasindada zaten ben ``beni affet demistim``demek sacmalik oluyorsa bu yaptigin da sacmalik..
  Aklindan cikar böyle seyleri , abdestine namazina ibadetine basla , yakinda birseyin kalmaz insaAllah

+ Yorum Gönder
intiharın günahı,  intihar etmenin günahı