+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusülde elleri bilekleri ile yıkamak ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ultimatee
  Üye
  Reklam

  Gusülde elleri bilekleri ile yıkamak ?

  Reklam

  Gusülde elleri bilekleri ile yıkamak ? Mumsema arkadaşlar hanefi mezhebindenim. gusülde ellerimi yıkarken, BİLEKLERİMLE beraber yıkıyorum. bileklerimle beraber yıkamanın gusle zararı varmıdır ?

 2. gfx_25
  Üye

  Cevap: Gusülde elleri bilekleri ile yıkamak ?


  Reklam


  kardeş ben çok vesvese yapıyordum kurtuldum mezhepleri taklit et sende kurtulursun.

 3. ultimatee
  Üye
  Cevabı tam olarak yazarsanız sevinirim.

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  Gusletmek, yani boy abdesti almak isteyen bir kişi önce besmele okur ve : "Niyet ettim Allah rızası için gusül abdesti almaya" diye niyet eder. Elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini temizler. Bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. Oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder. Sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. Bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır.
  Abdest aldıktan sonra önce başına, sonra sağ, daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. Suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. İğne ucu kadar kuru yer kalmaksızın vücudun her tarafını güzelce yıkar. Gusülde bıyık, saç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur. Göbek boşluğu, küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır. Böylece gusül abdesti almış oluruz.

 5. ultimatee
  Üye
  Arkadaşlar ben ne soruyorum aldığım cevap ne ? Benim sorum çok farklı. Lütfen soruyu anlayarak okuyup net bir cevap yazarsanız sevinirim.

 6. jerusselam
  Devamlı Üye
  ne zararı olacak kardeşim önemli olan vucutta bir iğne ucu kadar kuru yer kalmamasıdır

+ Yorum Gönder