+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İslam’da Reklam Yapmanın Hükmü Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. reklamx
  Üye
  Reklam

  İslam’da Reklam Yapmanın Hükmü

  Reklam

  İslam’da Reklam Yapmanın Hükmü Mumsema Öncelikle herkeze Selamın aleyküm arkdaşlar benim bi kanalım var yotube de bukanalda 2 tane online oyun ve programlarla ilgili kendi videolarimi çekcem ve bunları kanala atip çok düşükte olsa bi gelir elde etmeys başlamiş olcam video daki reklamlardan ama her ne kadar kendi oyun ve videolarimi çeksemde içim rahat değil çünkü oyun ve programlarin sayesinde gelicek bu gelir ve ben hernekadar videolari çekerken ve düzenlerken emek harcasamda oyun yapimci firma ve programlari üreten firmanin hakkina giriyomuşum gibi geliyo bu konuyu internete çok araştirdim bullamadim veya buldum içimi rahatlatmaya yetmedi beni aydinlatirsaniz sevinirim ..Allah a emanet ..

 2. mum
  Administrator

  Cevap: İslam’da Reklam Yapmanın Hükmü


  Reklam


  Kısa çekimleri firma yasaklamamışsa dini bir sakıncası olmaz.


  İslam’da Reklam Yapmanın Hükmü


  Selamünaleyküm hocam. İslam’da reklamın hükmü nedir ve Allah resulü zamanında pazarlarda tüccarlar malını daha iyi satmak için ne tür reklamlar yapmışlardır? Örneğin, buğday satıcısının ıslak buğdayı alta kuru buğdayı da üste koyması bir reklam mıdır? Bu olaya benzer olaylar Allah Resulü zamanında yaşanmış mıdır?

  Aleykümselam.Yalan haramdır. Hile haramdır. Kadının veya erkeğin avretinin teşhiri gibi haram olan bir yöntemle reklam yapmak haramdır. Fırsatçılık ve karaborsacılık haramdır. Haram olan bir şeyin teşviki haramdır.
  Bunun dışında ticari bir reklam dinimiz açısından sakıncalı değildir. Yapılabilir, reklam yaparak kazanmakta ve reklam işi ile meşgul olarak kazanmakta bir sakınca yoktur.
  Nureddin Yıldız Hoca Efendi

 3. Misafir
  Teşekkürler bu konu hakkında bilgi edindim.

+ Yorum Gönder