+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Subhaneke duasını yanlış okumak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sehervakti
  Devamlı Üye
  Reklam

  Subhaneke duasını yanlış okumak

  Reklam

  Subhaneke duasını yanlış okumak Mumsema Subhanekenin sonunu gayruk demedim gayrug dedim sonra anlık birşey fatihaya geçtim geçtiğim içinde geri dönmedim(bilerek) sonda sehiv secdesi yaptım namazım sahihmidir ?

  2.sorum ise şudur ki;Allahuekber yerine Allahuegber dedim yani anlicanız benim k harfiyle mi ne sıkıntım var galiba,sehiv secdesi yapıyordum kalktım Allahuegber dedim tekrarlayımı tekrarlamayımmı(kelimeyi) derken geçip gittim tahiyyata hocam,BANA ŞUNU SÖYLEYİN BÖYLE ŞEYLERİ GÖZ GÖRE GÖRE GEÇMEK(tabiki istemdışı yapıyoruz ama geçiyoruz yaptıktan sonra düzeltmeden)bende olduğu gibi namazı bozar mı ?bu ve bunun gibi ufak hatalar namazı bozar mı hocam,lütfen kesin ve net cevaplayın 1. ve 2.cinin cevabı diye cevaplarsanız sevinirim Allah razı olsun

 2. prokado
  Devamlı Üye

  Cevap: Subhaneke duasını yanlış okumak


  Reklam


  Kardeş 1. sorunda bilerek yapılınca sehiv gerekiyor diye biliyordum zaten sende yapmışsın ben bir sorun göremedim. 2.sorun ise istem dışı diyosun yani bir zaruret varsa sorun olmaz sanırım ama bilerek yaptıgını farkedersen sehiv yaprsın olur biter . Bende böyle hatalar yapıyorum arasıra.

 3. khrmn87
  Üye
  İşte öğrenmek lazım öğrenmek lazım öğrenmek lazım doğrusunu bulmak lazım diye boşuna dememişler . Kardeşim konuya girmeden şöyle birşey söyliyeyim. Biliyosun her müslümana ilim tahsini farz dır öğrenmesi. Sen namaz surelerini yanlış okuyabilirsin veya dilin sürçebilir ama en iyisi bunu teker teker bir hoca eşliğinde veyahut internetten surelerin okunuşlarını mahreçlerini tecvidlerini öğrenmektir. Esselamın aleykum

 4. ugurcan
  Üye
  1. de şahit gerekli kesinlikle 2. bilerek yapılmamış bişeyden mesul olunmaz.

 5. sehervakti
  Devamlı Üye
  Aleykümselam verahmetullahi ve berakatü,1.de şahit gerekli derken anlamadım abim nerden bulayım ben şahiti ne demek istemiştin?

  Ayrıca şöyle bir durumda oldu yine bak artmaya başlıyor gittikçe az önce sehiv secdesi yaptım secdeden kalkışta Allahuekber derken yutkunma geldi tam yutkunurken ve ya yutkunmanın son safhasında Allahuekber demeye başlamıştımki o yutkunmanın verdiği sebibiyetle ALL ya da A harfi dolaylarında (yani bu harfin)sesi çıkmadı Lahuekber gibi bişe oldu A yı dedim ve ya demeye çalıştım zaten ama ses çıkmadı buna benzer bişe işte, bende namaza devam ettim Tekrar Allahuekber demeden şimdi,ben hep şunu merak ederim bu hata namazı bozar mı?(net cevap olursa çok çok çok sevinirim)

  Not:düzeltmeden devam ettim namaza.

  Ayrıca böyle sık rastladığımız küçük hatalar namazı bozar mı?

+ Yorum Gönder
subhaneke mahreçler,  sübhanekeyi hatalı okuma