+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Doğum günü vb özel günlerde hangi tür hediyeler alınabilir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Reklam

  Cevap: Doğum günü vb özel günlerde hangi tür hediyeler alınabilir

  Reklam  Cevap: Doğum günü vb özel günlerde hangi tür hediyeler alınabilir isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Doğum günü vb özel günlerde hangi tür hediyeler alınabilir
  Doğumgünü kutlamıyorsunuz madem peki peygamberin doğumgününü kutluyor musunuz?Kutluyorsanız neden peygamberi yabancı adetlerine alet ediyorsunuz?

  Not:Bu arada doğumgünü vs.şeyleri kutlamam.Ama buradaki mevzubahis benim kutlayıp-kutlamamam değil;İslam'a uygunluğudur.
  peygamber efendimizin doğum gününü kutlamak buna bile bid at diyen görüşler var.


  doğum günü kutlamak cemiyetimize nerden girdi?
  peygamber efendimiz zamanında varmıydı bir düşünn.

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Doğum günü vb özel günlerde hangi tür hediyeler alınabilir


  Reklam


  Cemiyet derken neyi kastediyorsun?Cemiyet;dernek demek ya da sosyete için kullanılır.Türkçe açısından toplum kelimesi için "cemiyet" kelimesi pek kullanılmaz.Cemiyetin 6.anlamı toplumdur.

  Peygamberimizin uygulamalarına bu kadar bağlısın madem;neden camide tesbih kullanıyorsun,neden müezzinin tesbihat komutlarına iştirak ediyorsun,neden camide farzdan sonra evine gidip sünnet namazı kılmıyorsun?Bunlar peygamberimiz zamanında var mıydı?Bir düşün,cevap ver.Sonra devam ederiz inşallah konuya.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12