+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hakarete Aynısıyla Cevap Vermek Caiz Mi Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. FurkanAlp
  Üye
  Reklam

  Hakarete Aynısıyla Cevap Vermek Caiz Mi

  Reklam

  Hakarete Aynısıyla Cevap Vermek Caiz Mi Mumsema Selamun aleykum Hocam.

  Ben yurt dısında yasıyorum ve yabancı arkadaslarla basketbol oynuyoruz.Ben kendilerinden daha kötü bir oyuncu olduğum için srekli aşağılamalara hakaretlere kendi dillerinde laf sokmalara maruz kalıyorum.Ben yakın zamanda bu kişilere aynı şekilde küfür ile cevap verirdim neredeyse kavga ederdik.Ama ben artık sıkıldım.Bir müslüman olarak içim rahat etmiyor böyle sacma sebeplerle küfürleşmek.Onlar ise bunu kendilerine anlatmama ragmen hala kufur hakaret laf atma peşindeler.

  Sizce Hocam,Bu duruma en iyi cevap ne olur. Ne yapmam lazım bir müslüman olarak.

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Hakarete Cevap


  Reklam


  kafir topluluğundan uzak durman islam dinini yaşamandır en iyisidir müslüman arkadaşlar edin senin için daha hayırlıdır.

 3. FurkanAlp
  Üye
  Yok hocam zaten müslümanlar müslüman bir ülkedeyim.

  Hocam ben zaten müzlüman bir ulkedeyim sizce ne yapmalıyım karsılık vermelimiyim onlara...

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  dinine küfür hakaret etmedikçe karşılık verme dediğim gibi onlardan uzak dur.

 5. FurkanAlp
  Üye
  Peki hocam artık onlarla takılmayacağım.Hayır cevap da verebilirim ama içim rahat etmiyor. . Sizin dediğiniz gibi yanlarına yaklaşmamak en iyisi galiba.

 6. khrmn87
  Üye
  Arkadaşların müslümansa onlara şu hadisi oku '' Müslüman müslümanın kardeşidir ona zulmetmez ....'' aslında bu hadisin devamı var ama sadece bu kadarı senin için yeterlidir. Eğer anlaşamıyorsanız ve içinde kin ve nefret duyguları artıyorsa onlarla arkadaşlığını bitirmelisin.

 7. FurkanAlp
  Üye
  Aynen doğru söylüyorsunuz...Hayır ben ağız burun kavgaya girerim ama sonucta ben tek türküm :D sonum pek hayırlı olmaz yabancı yerde belki dayak yerim ama farketmez..Ben müslüman gibi yaşamayyı tercih edeceğim Allah sizden razı olsun...

 8. khrmn87
  Üye
  Müslümanın sabr etmesi lazım . Seninde bunlara sabretmen lazım . Sabreden derviş muradına ermiş dememişler boşuna sen sabret . Sakın kavga ediyim deme.

 9. FurkanAlp
  Üye
  Sizin gibi İnternet üzerinden de olsa cihad edenler olmasa yandık :D Allah razı olsun...
  Geçen gün Kadir Mısıroğlu diyorduki:
  İslamın en muhteşem oldugu donemde (osmanlı Dönemi yada peygamber doneminde) dogmak şu zamanda dogmakdtan daha iyi degildir.Şayet insan islamın en mukemmel oldugu donemde bir cihad yapsa aldıgı sevap 10 olur ise eger şu zamanda yani islamın galebe zamamanında en zor ve yardıma muhtac oldugu donemde cihad etmek 100 sevap verir.

  Üstelik eskiden mucahid olmak için 6 ay at sırtında gitmek gerekirdi :D yada gunlerce kitap yazmak.Şimdi ise insan evinde PC başında mucahit oluyor sizin gibi....Adam doru solemiş :D

+ Yorum Gönder