+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Müslümana küfür'e düşürecek söz söylemek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert12380
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: Müslümana küfür'e düşürecek söz söylemek

  Reklam  Cevap: Müslümana küfür'e düşürecek söz söylemek isimli konu Mumsema.com Cevap: Müslümana küfür'e düşürecek söz söylemek
  Alıntı السﻻم عليكم Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  O yolundan çıkmış 24 yaşında tabiki cahil ama laf Dinlemiyor benim peçeme kadar hadi bırak peçe yi Kur'an Kerîm e laf ediyor. Gel dedim beni dinleme youtube da Dr zaik var güzel bir alim dinle onu inatçı eşek inadı var uğraşmam artık yolunu çizmiş. Şeytanın oyuncağı olmuş.
  Kardeşine düzgünce anlat ve onu dinden soğutmamaya çalış. Kavgacı bir tutumla yaklaşma. Küfre düşüp ölmesi hoşuna gitmez herhalde.
  Ayrıca flood yani ard arda mesaj yazma forumda yasak. Yeni üye olduğun için bilmiyor olabilirsin.

 2. السﻻم عليكم
  Üye

  Cevap: Müslümana küfür'e düşürecek söz söylemek


  Reklam


  Tamam. Uyardığın için teşekkürler bilmiyordum. Kardeşime gelince onu anca büyük bir âlim paklar. Yanmasına diye uğraştım fakat kafa algılamıyor. O Jokey senin rızkını veren Allah , sen ne yapıyorsun Allah cc için dediğimde alın terim diyor. 2 rekat namaz kıl Rabbin için ki duaların kabul olsun dedim. Çok şikayet ediyor dum kabul olmadı , savaşlar neden var vs.. tipik ateist bunların hepsi aynı dili konuşuyor. Ona artık yapabileceğim tek şey Rabbimin Hidayet vermesi.

 3. Erdemi
  Emekli
  Kardesim cok zor durumdayim bir yardim et Allah icin .Bugun bilmeden calgili ilahi dinledim sonra evde giderken birden basladi ellerim ayaklatim oynamaya dans eder gibi oldum simdi vesvese icindeyim cok acayip bir korku var icimde dinden ciktimmi diye
  1-Dans etmis gibi oldum 2-Calgili ilahi dinledim cok korkuyorum lutfen yardim et.

 4. السﻻم عليكم
  Üye
  Korkma dans etmek dinden çıkarmaz. Küfre düşmedin ki ama dikkat et dinleme yahu şeytan dans ettirir işte. Kur'an dinlesene ruhun Coşar kalbini duyurusunda. Bak Ahmed al Acemi , Abdurrahman sudeys çok güzel sesleri var ve güzel okuyorlar Maşaallah. Bir dene zaten ne müzik ne ilahi dinlemeyeceksin. Ben illa çalgılı bişi dinleyeceksem Micheal Jackson dinlerim ilahi yerine demişti bir âlim. Çünkü müziği haram sayıyorlar ilâhi de hem müzik hem ya Rasul as sensin kurtarıcı vs diyorlar. Bazı ilahiler in şirk e götürdüğü bile oluyor deniliyor. Boşver kardeşim sünnete sarıl Kur'an Kerîm dinle hem ezberlersin sana şefaat eder

 5. Erdemi
  Emekli
  Bazilari diyorki ilahi bir ibadetdir ve alay etmeye girecegi icin dans edilmez edilirse dinden cikilir deniyor

 6. السﻻم عليكم
  Üye
  İlahi mi ibadet
  حسبي الله ونعم الوكيل
  Kardeşim her lafa kulak asma sen yok öyle bişey. Sen kasten dans etmedin alanda etmedin. Hem Nerede yazıyor ibadet olduğu ne Rabbimiz cc , nede Rasûlullah as emretmemiş ki insanın çıkardığı bir şey. İbadetimiz belli


 7. Erdemi
  Emekli
  Gecen gun annemle ilgili bir konudan bahsetmistim ya o konunun nedenini ogrendim diyanet fetvasi olmadigi icin boyle bisi soylemis.

  Son soru
  Hay anasini satayim hir nasip olmadi demek dogrumudur

 8. السﻻم عليكم
  Üye
  Yüzünü gören Cennetlik veya hacı oluyor, demek caiz olmaz. Çünkü bir kimseyi görmekle Cennetlik veya hacı olunmaz. Bu bakımdan böyle söylemek yanlıştır.

  Müslümana şeytan gibi adam demek caiz değildir. Cin gibi demek caizdir.

  Müslüman ölü için (Toprağı bol olsun) demek caiz olmaz, bu ifade gayrimüslimler için kullanılır.

  (Anladıysam Arap olayım) demek uygun değildir. Niyeti, Arabı, Peygamber efendimizi kötülemek ise küfür olur.
  (Anam avradım olsun) demek küfür olmaz. Ama Müslümana böyle söylemek yakışmaz

  Hay anasını nasip değilmiş demek de yakışık almaz sonuçta bu Takdir-i İlâhî

  Bunlarıda arada paylaşayım dedim
 9. Misafir
  Peki bunlar kufur mudur yoksa söylemesi garam ollaan seyler mi

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23