+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kuran'la ilgili çok önemli bir soru (Soru başlığa sığmazdı onun için...) Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kayra
  Emekli
  Reklam

  Kuran'la ilgili çok önemli bir soru (Soru başlığa sığmazdı onun için...)

  Reklam

  Kuran'la ilgili çok önemli bir soru (Soru başlığa sığmazdı onun için...) Mumsema Musemma mesela Kur'an da ''Rabbin seni terketmedi ve darılmadı. ( Duha 3 ) ayeti bu ayet peygamber efendimiz için inmiştir araştırdım istiyende araştırıp öğrenebilir. Ama insanlar bu ve bunun gibi ayetleri Kur'an dan alıp kendileri için kullanıyorlar bu doğru mudur? ( umarım sorumu güzel ifade edebilmişimdir.)

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Kuran'la ilgili çok önemli bir soru (Soru başlığa sığmazdı onun için...)


  Reklam


  Hepimizin de bildiği gibi Duha Suresi Mekkidir,yani Mekkede inmiştir.İnme sebebide vahiy bir süre kesilmişti.Bu kesilme süresi konusunda 4 günden 40 güne kadar farklı rivayetler var.Peygamberimize müşrikler şeytanın seni terk etti vs.safsatalarda bulunuyorlardı.Doğal olarak da peygamberimizin çok bunaldığı dönemlerde Rabbi tarafından teselli mahiyetinde inmiştir.

 3. kayra
  Emekli
  İşte sorum da bu musemma insanlar bunu kendilerinde kullanıyorlar onu anlatmak istedim mesela adam çok günahlar işlemiş çok kötü durumlarda bu ayet onun içinde geçerli midir?

+ Yorum Gönder