+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allaha ettiğim dualar Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. islamiyet
  Emekli
  Reklam

  Allaha ettiğim dualar

  Reklam

  Allaha ettiğim dualar Mumsema Allaha yanlış dua ediyormuşum gibi bir his var içimde dualrımda hep İnşaAllah gibi kelimeler kullanırım bir gün duamda Allahım sen inşallah affedicisin benide affet dedim ama bunu kesinlikle hasa Allahın affedicili hakkında ne bir şüphe nede varlıgı hakkında supheye dusmedım zaten dua ediyordum yanı sureklı inşaAllah dediğim için artık dilimde refleks gibi birşey oldu anlatabildimmi bilmiyorum.Okudugum yazıyaya görede İnşaAllah müslümanım demek dinden cıkaran sözmüş ozaman ettiğim dua ile dindemi çıkmış oldum dediğim gibi birazxda hızlı dua ederim farkında olmadan söyledim hatırlamıyorum belkide birkaç kez daha söyledim ama niyetim keslinlikle ve keslinlikle suphe veya sorgulama gibi şeyler değildi sadece inşaAllah kelimesini çok kullanıyorum artık refleks oldu.Dha sonra şimdi aklıma gelince tövbemi yaptım ama sormak istedim.
  Lütfen cevaplayın Allah razı olsun
  NOT(Bu tür konularda hassasım korkarım böyle gunahlar işlemekten oyuzden boyle uzun yazdım)

 2. Efdal
  Kıdemli Üye

  Cevap: Allaha ettiğim dualar


  Reklam


  Allahım kabul et demek doğru bir yöntem değildir.
  Hadislerde, kesinlik ifade eden cünleler kullanmamızı, "inşallah" yani "dilersen kabul et" gibi cümleler kullanmamamızı bize öğretilmiştir.

 3. islamiyet
  Emekli
  Boyle bir sey oldugunu bilmiyordum.Peki nasil dualar etmeliyim?

 4. sessizlik2500
  Emekli
  kardeş duada inşaallah deme yani mesela "beni affet inşaallah", "inşaallah bana rızık ver" şeklinde dua etmek yerine; "beni affet", "bana rızık ver" diye dua et. kabul et denebilir duada. allahım kabul et diye dua edilir. inşaallah deme dua ederken, ikisi farklı şeyler. kabul et allahım diyebilirsin

+ Yorum Gönder