+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hazret-i Mehdi ve Çin ile ilgili rivayetler. . . Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Bir-Müslüman
  Üye
  Reklam

  Hazret-i Mehdi ve Çin ile ilgili rivayetler. . .

  Reklam

  Hazret-i Mehdi ve Çin ile ilgili rivayetler. . . Mumsema Hazret-i Mehdi ve Çin ile ilgili rivayetler nelerdir?


  Şu zalim Çin halkının sonu ne olacak merak ediyorum.

 2. Efdal
  Kıdemli Üye

  Cevap: Hazret-i Mehdi ve Çin ile ilgili rivayetler. . .


  Reklam


  Şu zalim Çin halkının sonu ne olacak merak ediyorum.
  Soru: Bir hanımefendi:

  “İlim Çin’de de olsa gidip öğreniniz hadisi sahih midir?”
  -----

  Mehdi AS’ın Gelmesi

  Ahir zamanda Muhammed bin Abdullah isimli Ehli Beyt’ten birisi, doğu tarafından çıkacak ve Allah onunla bu dini güçlendirecektir. O kişi Fatıma (Radiyallahu Anha)’nın soyundan, Hasan (Radiyallahu Anhuma) yoluyla gelir. Alnı şakaklarına kadar açık, burnu uzun ve kıvrık, uç tarafı ince ve ortası kemerlidir.

  Doğu tarafından, bayrakları siyah olan bir topluluk onun zaferine yardımcı olacak, onun alt yapısını kuracak ve ordusunu oluşturacaktır.

  Allah (Azze ve Celle) bir gecede Mehdi (Aleyhisselam)’ı ıslah eder ve eski halinden başka bir hale çevirir. O insanların arasında anlaşmazlıkların ve depremlerin olduğu bir zamanda ortaya çıkacaktır. Yeryüzü ondan önce zulüm ve haksızlıklarla dolu olduğu gibi, onun gelmesiyle adalet ve doğrulukla dolacak, gökte ve yerde bulunan herkes ondan razı olacaktır.

  Yedi sene idarede bulunacak, onun zamanında Allah-u Teâlâ bol yağmur yağdıracak, yerden de bolca ürün çıkacak, mal sayılamayacak kadar çoğalacak ve ümmet arasında eşit olarak paylaştırılacaktır. İsa (Aleyhisselam) gökten inince onun arkasında namaz kılacaktır.

  Müslim 156/247, Ebu Davud 4282, 4285, Tirmizi 2331, 2333, İbni Mace 4082, 4086, Ahmed 1/84 No: 645, 3571, 3573, 4098, 4279, Mecmau’z-Zevaid 7/313, 314, Hakim 4/557, 558, Albani Sahiha 711, Albani Sahihu’l-Cami 6734, 6736

  Mehdi (Aleyhisselam)’ın gelişiyle ilgili hadisler manevi mütevatir derecesinde olup Ehli Sünnet alimlerine göre onun gelmesine iman etmek vaciptir. Bu hadisleri Muhammed bin Cafer el-Kettani, ‘Mütevatir Hadisler’ ismiyle tercüme edilen kitabında derlemiştir.

 3. Bir-Müslüman
  Üye
  Hazret-i Mehdi, Çin'i fethedeceğine dair Hadis yok mu?

+ Yorum Gönder