Konusunu Oylayın.: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

5 üzerinden 4.33 | Toplam : 21 kişi
Vesvese ve Haşa Allaha küfür
 1. 23.Temmuz.2014, 07:56
  1
  İzdehera
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Temmuz.2014
  Üye No: 104266
  Mesaj Sayısı: 7
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Vesvese ve Haşa Allaha küfür


  Vesvese ve Haşa Allaha küfür Mumsema Öncelikle selâmınaleykum hepimize iyi kandiller.

  Arkadaşlar 22 yaşında bir kardeşinizim. Kısaca eski hayatımdan bahsetmek istiyorum. Ailem tarafından çocuk yaşta islam din ile tanıştım ve onlar vesilesi ile namaz kılmaya, iyi bir insan olma yolunda ilerliyordum. Namaz kıldım ve bazen bıraktım. Bu böyle devam etti. Çocuk yaşta şans oyunu da oynadım ama hiç bir zaman haram lokma yemedim şükür. Gençliğin etkisi ile de cinsel içerikli şeylere izlerdim.

  Velhasıl kelam; 7 ay önce namaza tekrar başladım ve bırakmadan devam ettim. Ediyorum. Allah c.c ye imamın sonsuz vr Peygamber Efendimizi çok seviyorum. Mevlana gibi Şahsiyetli kişilerin kitaplarını okurdum ve etkilenirdim. Gel gör ki Ramazan ayının başlangıcı ve Üniversitesinin kapanması ise sürekli evde vakit geçirmeye başladım. Sabah 7 gibi yatar akşam 4 de kalkar film izler telefon ile uğraşır iftar yapar namaz kılar ve tekrar sahura kadar tv izlerdim. Teravih namazına iki senedir gitmiyordum.

  Bu süreç 10 küsür gün devam etti ve ben evden çıkmaz hale geldim. Daha sonra içimden kelimeler söylemeye başladım ve bunları tekrar etmeden rahat edemez hale geldim. Kelimelerde sıkıyorum seviyorum ve bir tane de küfürlü kelimelerdi.

  Bir sabah pcyi kapattım ve o kelimelerin tekrar etme alışkanlığım acayip arttı. Yattım uyuyamadım. 30 saniyede bir tekrar eder hale geldim. Doktora gittim psikaytra ve bana obsesif komplesif bozukluğu yani takıntı hastalığı teşhisi koydu ki belirtileri varmış bende. Yani o kelimeleri kuruntu yapmışım kafama taktığım için söylemesem rahat edemiyor hale geldim. Ilac yazdı doktor ve üstüne gitme yoksa daha beter olursun dedi. 2 gün ilaç içtim ve yavaş yavaş takıntım sona erdi. Ama o süreçte neler yaşadığımı bir Allah bir ben bilirim. Uyuyamıyordum.

  Velhasıl daha sonra tövbe haşa Islam ile ilgili küfürler geldi aklıma. Bu seferde bunları söylemeye başladım. Utanıyorum söylemeye ama Allah 'a içimden küfürler etmeye başladım. Kendime inanamıyordum. Ben ki kitaplarda okurdum Allah c.c yu. Icim urperirdi okurken ne güzel yaratmış bizleri evreni her şeyi. Ne güzel bir din derdim islam. Güzel ahlak nebisi peygamber efendimizin hayatını okurdum keyifle ama hiç bir zaman aklımdan en ufak bir küfür be şüphe geçmezdi ama ne olmuştu bana anlamadım. Ve akabinde 4 gün de hayat bana zindan olmuştu. Namazı bile zorla kılar hale geldim. Canım istemiyordu. Zaman geçiyordu ama benim hayattan amacım kalmamıştı. Insanlar ile konuşmuyor mahalle iftarına katıldığımda insanlar anneme oğlunun nesi var diye sormuşlar. Vardım ama yoktum. Hayatın anlamı kalmamıştı sanki. Balığa gittik 3 saat göle bakarak oturdum. Icime sıkıntı basıyor boğuluyordum sanki. Göle girip boğulsam dedim en azından kurtulurum dedim ama ben kimim ki benim olmayan canı alabilirim dedim kendime. Ormanda gölde açık havada daralıyordum artık. Allahım nasıl bir sınav bu dedim etrafımda ki insanlar mutluydu ben ise kahroluyordum.

  Annemle teravih namazına gittim. Biraz iyileşir gibi oldum ama içimdeki ses devam ediyordu küfre. Akabinde halsizlik sorunum çıktı ortaya. Yürüyen ölü gibiydim. Yerimde duramaz hale geldim. Insanlardan kaçıyordum ama kendimden asla. Uyku yoktu bana. 3 gece neredeyse uyumadım. Uyusam bile en fazla 1 saat uyur o sırada da hayal görür uyanırdım. Fena hale geldim. Annem Yasin okudu içim ferahladı biraz.

  Artık uyku gözüme girmez hale gelmişti. Gözümü kapatırdım hemen aklımda içindeki küfürler canlandırdı. O an da kalbim sancılanırdı yanardı adeta ve gözümü açıp uyanırdım mecburen. İçim açıyordu.


  Içimdeki küfürler gerçekten beni bitiriyordu. Kendime inanamıyordum artık. Normal bir insana etmediğim küfürler geliyordu. Içimdeki sesi tanıyamamıyordum. Benim dilim ne derse o tersini söyler hale gelmişti. Allah c.c yu da sanki bizler gibi düşünür hale gelmişti içimdeki ses. Gerçekten o kadar igrendim ki kendimden. Normalde etrafımda efendi çocuk diye söylenen tiplerdendim. Argo konuşurdum ama çok değil.

  Kendime inanamıyordum artık. Dayıma anlattım durunu bana şeytanın vesvesesi dedi. Durumu araştırdım ve şeytanın vesvesesi olduğunu anladım. Ve ilk isim doktorun verdiği antidepresan hapları çöpe atmak oldu. Haplar beni uyuşturmaktan başka bişi yapmıyordu ve uykusuzluğuma uykusuzluk katıyordu. Uykusuz bir sabahta kendi kafamda içimdeki ile baş başa saat dklarini sayarken annem telefon ile meşgul ol kafan Dağılır dedi. Tabi bu süreçte tv pc ve teknoloji ile aramı kestim. Nerede ise hiç uğraşmıyordum.

  Telefondan doktorun verdiği ilaça bakarken bir site buldum. Site doktorun bana teşhis koyduğu obsesif takıntılar üzerine hazırlanmış bir siteydi ve okudum siteyi. Dini obsesyen denilen dine küfür takıntısı varmış. Benim durum gibi. Tedavisi ise dua etmek kafaya takmamak ve doktor tedavisi imiş.

  Bende okuduklarım sonucu karar verdim ve kendime ALLAH VAR DERT YOK dedim. Ve hayattan umudunu kesen ben mücadeleye karar verdim. Zikir çekmeye, namazı daha özenli kılmaya, her akşam teravihe gitmeye başladım. Ve en önemlisi evden dışarı çıkıp insanlar ile konuşmaya başladım.

  Şuan da neredeyse her vakit camii deyim orada amca ile konuşuyorum vakit geçiyorum. Mümkün mertebe kendimle başbaşa kalmamaya çalışıyorum. Annemle babam ile artık sohbete başladım. Normalde teknoloji illeti yüzüne iki kelime konuşmazdık. Bu durum beni rahatlattı. Kafamda ki şeyler hafif azalmıştı artık.

  Bazen öğleden sonra uyurdum ama ikindi ye gitmeye niyet ederdim. 10 dk kala uyanır giderdim camiye ama hatırlamazdım uykulu giderdim. Esneye esneye hemde. Şimdi sabah namazlarıns gidiyorum manevi hazzı muhteşem. Evde dini kitaplar var okuyorum şaşiyorum Allah ım ne güzel yaratmış diyorum ama bazen aklıma küfür geliyor. Ne oluyorsa oluyor o sıra içimde küfür geçiyor. Sonra zikir çekip devam ediyorum okumaya.


  Bu şekilde bir hale geldim. Dinim seviyorum hemde çok. Cehenneme cennete inanıyorum ve islamin şartlarına. Iman etmesem Allah'a ibadet etmem zaten. Ama üzülüyorum bu duruma çok hemde. Son 1 haftadır harama bakmamaya yemin ettim. Bakmıyorum artık eskiden maaalesef bakardım. Içimde iyilik var. Özümde iyi birisiyim aslında. 2 farkli arkadaşım bizzat bana evliya gibi adamsın demişti ( biz kimiz ki evliya olalım ). Buraya yazarak gösteriş yapmak istemem ama sonuçta birbirimizi görmüyoruz. Böcek öldürdüm yanlışlıkla 3 gün vicdan azabı çektim. Araba ile birisine su sıçrattım 1 hafta kul hakkı yedim diye onu düşündüm. Izinsiz bir şey almam korkarım kul hakkından. Özümde böyle bir insanım. Çiçek, çim koparmam asla bilirim onlar Allahı zikreder her daim. Inek guderdim sopa ile vurmazdim aklı yok ki anlasın fitrati yemek içmek kurban olmak derdim....

  Işte böyle birisiydim özümde ama hatalarda yaptım. 10 sene öncesine kadar şans oyunu oynadım. Bilerek bilmeyerek yalan söyledim eskiden. 4 sene öncesinde komşunun internet şifresini ele geçirip internetine girdim. Yaptım kabul ediyorum ama son yıldır çok değişmiştim.

  Sonuca gelicek olursam; durumum nedir arkadaşlar. Içimdeki ses ile dilimden çıkan farklılaştı. Harama bak diyor bakmıyorum artık. Şuan tek sıkıntım malesef dinimize Rabbimize küfür. Namazda bile aklıma geliyor. Urperiyorum o anda ateş basıyor. Rekatlari karıştiyorum bazen ama son günlerde daha iyiyim. Dilimden küfürü çıkardım. Yanımda küfür edenlere rica ediyorum etmeyin diyorum. Çünkü o küfürü duyarsam içinde ki ses maaalesef o küfru Dinim için Rabbim içinde diyor... Bazende yolda birisini görüyorum sanki Rabbim o kişi imiş gibi tekrar ediyor içimdeki ses. Üzülüyorum bu duruma. Internet dini makale okuyorum dini terimler görünce bazen yine küfür geliyor aklıma. Dışarıda gezerken konuşulan sıradan kelimeleri içindem geçirip sanki Rabbim insan da o duyduğum kelimeleri Onun için söylüyorum.

  Takıntı hastalığı ve vesvese birleşince durum bu hale geldi ama eskiye nazaran iyiyim. Ibadete devam ettikçe iyi oluyorum.

  Doktora gidip hormon testi yaptırdım b12 eksiği çıktı ve bu durum psikolojiyi etkiliyormus. Tedaviye başladık şükür.


  Okudum forumlarda vesvese bu insanı imaninin dan etmeye çalışıyor şeytan deniliyor. Benim durumunun da böyle midir?

  Bu konu hakkında ayetler var. Onları falan okurken gözlerimden yaş geldi. Sevindim biraz. Şeytan imanı olan ile uğraşır deniliyor. Sonra yüzümü kapattım annem görmesin ağladığımı diye. Içimdeki ses bırak görsün diyor. Allah için göz yaşı döken kişinin göz yaşlarını değdiği yer cehennem ateşinde yanmaz diye düşünüyor içim. Halbuki ben göz yaşım sevinçten. Içimdeki ben çok farklılaştı artık.

  NE YAPMAM LAZIM. KURAN OKUMAYI AZ ÇOK BILIYORDUM GÜZELCE ÖĞRENIP OKUMAYA KARAR VERDIM. FIKIH KİTABI ALIP ILIM TALEP ETMEK ISTIYORUM. VIRD YAPMAYA BAŞLADIM. AKLIMA GELINCE KÜFÜR LA HAVLE CEKiYORUM. DUA EDİYORUM BU DURUMDAN KURTULMAK ICIN

  DAYIM BENIM YASLARDA BU DURUMU DUSTUGUNU VE EVLENMEMIN DOĞRU OLACAGINI SOYLEDI.


  KONU UZUN OLDU AMA YAZMAK ISTEDIM. CEVAPLARI BEKLIYORUM. IYI GUNLER DILIYORUM. ALLAHIN RAHMETI VE BEREKETI ÜZERİMIZE OLSUN.


 2. 23.Temmuz.2014, 07:56
  1
  İzdehera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Öncelikle selâmınaleykum hepimize iyi kandiller.

  Arkadaşlar 22 yaşında bir kardeşinizim. Kısaca eski hayatımdan bahsetmek istiyorum. Ailem tarafından çocuk yaşta islam din ile tanıştım ve onlar vesilesi ile namaz kılmaya, iyi bir insan olma yolunda ilerliyordum. Namaz kıldım ve bazen bıraktım. Bu böyle devam etti. Çocuk yaşta şans oyunu da oynadım ama hiç bir zaman haram lokma yemedim şükür. Gençliğin etkisi ile de cinsel içerikli şeylere izlerdim.

  Velhasıl kelam; 7 ay önce namaza tekrar başladım ve bırakmadan devam ettim. Ediyorum. Allah c.c ye imamın sonsuz vr Peygamber Efendimizi çok seviyorum. Mevlana gibi Şahsiyetli kişilerin kitaplarını okurdum ve etkilenirdim. Gel gör ki Ramazan ayının başlangıcı ve Üniversitesinin kapanması ise sürekli evde vakit geçirmeye başladım. Sabah 7 gibi yatar akşam 4 de kalkar film izler telefon ile uğraşır iftar yapar namaz kılar ve tekrar sahura kadar tv izlerdim. Teravih namazına iki senedir gitmiyordum.

  Bu süreç 10 küsür gün devam etti ve ben evden çıkmaz hale geldim. Daha sonra içimden kelimeler söylemeye başladım ve bunları tekrar etmeden rahat edemez hale geldim. Kelimelerde sıkıyorum seviyorum ve bir tane de küfürlü kelimelerdi.

  Bir sabah pcyi kapattım ve o kelimelerin tekrar etme alışkanlığım acayip arttı. Yattım uyuyamadım. 30 saniyede bir tekrar eder hale geldim. Doktora gittim psikaytra ve bana obsesif komplesif bozukluğu yani takıntı hastalığı teşhisi koydu ki belirtileri varmış bende. Yani o kelimeleri kuruntu yapmışım kafama taktığım için söylemesem rahat edemiyor hale geldim. Ilac yazdı doktor ve üstüne gitme yoksa daha beter olursun dedi. 2 gün ilaç içtim ve yavaş yavaş takıntım sona erdi. Ama o süreçte neler yaşadığımı bir Allah bir ben bilirim. Uyuyamıyordum.

  Velhasıl daha sonra tövbe haşa Islam ile ilgili küfürler geldi aklıma. Bu seferde bunları söylemeye başladım. Utanıyorum söylemeye ama Allah 'a içimden küfürler etmeye başladım. Kendime inanamıyordum. Ben ki kitaplarda okurdum Allah c.c yu. Icim urperirdi okurken ne güzel yaratmış bizleri evreni her şeyi. Ne güzel bir din derdim islam. Güzel ahlak nebisi peygamber efendimizin hayatını okurdum keyifle ama hiç bir zaman aklımdan en ufak bir küfür be şüphe geçmezdi ama ne olmuştu bana anlamadım. Ve akabinde 4 gün de hayat bana zindan olmuştu. Namazı bile zorla kılar hale geldim. Canım istemiyordu. Zaman geçiyordu ama benim hayattan amacım kalmamıştı. Insanlar ile konuşmuyor mahalle iftarına katıldığımda insanlar anneme oğlunun nesi var diye sormuşlar. Vardım ama yoktum. Hayatın anlamı kalmamıştı sanki. Balığa gittik 3 saat göle bakarak oturdum. Icime sıkıntı basıyor boğuluyordum sanki. Göle girip boğulsam dedim en azından kurtulurum dedim ama ben kimim ki benim olmayan canı alabilirim dedim kendime. Ormanda gölde açık havada daralıyordum artık. Allahım nasıl bir sınav bu dedim etrafımda ki insanlar mutluydu ben ise kahroluyordum.

  Annemle teravih namazına gittim. Biraz iyileşir gibi oldum ama içimdeki ses devam ediyordu küfre. Akabinde halsizlik sorunum çıktı ortaya. Yürüyen ölü gibiydim. Yerimde duramaz hale geldim. Insanlardan kaçıyordum ama kendimden asla. Uyku yoktu bana. 3 gece neredeyse uyumadım. Uyusam bile en fazla 1 saat uyur o sırada da hayal görür uyanırdım. Fena hale geldim. Annem Yasin okudu içim ferahladı biraz.

  Artık uyku gözüme girmez hale gelmişti. Gözümü kapatırdım hemen aklımda içindeki küfürler canlandırdı. O an da kalbim sancılanırdı yanardı adeta ve gözümü açıp uyanırdım mecburen. İçim açıyordu.


  Içimdeki küfürler gerçekten beni bitiriyordu. Kendime inanamıyordum artık. Normal bir insana etmediğim küfürler geliyordu. Içimdeki sesi tanıyamamıyordum. Benim dilim ne derse o tersini söyler hale gelmişti. Allah c.c yu da sanki bizler gibi düşünür hale gelmişti içimdeki ses. Gerçekten o kadar igrendim ki kendimden. Normalde etrafımda efendi çocuk diye söylenen tiplerdendim. Argo konuşurdum ama çok değil.

  Kendime inanamıyordum artık. Dayıma anlattım durunu bana şeytanın vesvesesi dedi. Durumu araştırdım ve şeytanın vesvesesi olduğunu anladım. Ve ilk isim doktorun verdiği antidepresan hapları çöpe atmak oldu. Haplar beni uyuşturmaktan başka bişi yapmıyordu ve uykusuzluğuma uykusuzluk katıyordu. Uykusuz bir sabahta kendi kafamda içimdeki ile baş başa saat dklarini sayarken annem telefon ile meşgul ol kafan Dağılır dedi. Tabi bu süreçte tv pc ve teknoloji ile aramı kestim. Nerede ise hiç uğraşmıyordum.

  Telefondan doktorun verdiği ilaça bakarken bir site buldum. Site doktorun bana teşhis koyduğu obsesif takıntılar üzerine hazırlanmış bir siteydi ve okudum siteyi. Dini obsesyen denilen dine küfür takıntısı varmış. Benim durum gibi. Tedavisi ise dua etmek kafaya takmamak ve doktor tedavisi imiş.

  Bende okuduklarım sonucu karar verdim ve kendime ALLAH VAR DERT YOK dedim. Ve hayattan umudunu kesen ben mücadeleye karar verdim. Zikir çekmeye, namazı daha özenli kılmaya, her akşam teravihe gitmeye başladım. Ve en önemlisi evden dışarı çıkıp insanlar ile konuşmaya başladım.

  Şuan da neredeyse her vakit camii deyim orada amca ile konuşuyorum vakit geçiyorum. Mümkün mertebe kendimle başbaşa kalmamaya çalışıyorum. Annemle babam ile artık sohbete başladım. Normalde teknoloji illeti yüzüne iki kelime konuşmazdık. Bu durum beni rahatlattı. Kafamda ki şeyler hafif azalmıştı artık.

  Bazen öğleden sonra uyurdum ama ikindi ye gitmeye niyet ederdim. 10 dk kala uyanır giderdim camiye ama hatırlamazdım uykulu giderdim. Esneye esneye hemde. Şimdi sabah namazlarıns gidiyorum manevi hazzı muhteşem. Evde dini kitaplar var okuyorum şaşiyorum Allah ım ne güzel yaratmış diyorum ama bazen aklıma küfür geliyor. Ne oluyorsa oluyor o sıra içimde küfür geçiyor. Sonra zikir çekip devam ediyorum okumaya.


  Bu şekilde bir hale geldim. Dinim seviyorum hemde çok. Cehenneme cennete inanıyorum ve islamin şartlarına. Iman etmesem Allah'a ibadet etmem zaten. Ama üzülüyorum bu duruma çok hemde. Son 1 haftadır harama bakmamaya yemin ettim. Bakmıyorum artık eskiden maaalesef bakardım. Içimde iyilik var. Özümde iyi birisiyim aslında. 2 farkli arkadaşım bizzat bana evliya gibi adamsın demişti ( biz kimiz ki evliya olalım ). Buraya yazarak gösteriş yapmak istemem ama sonuçta birbirimizi görmüyoruz. Böcek öldürdüm yanlışlıkla 3 gün vicdan azabı çektim. Araba ile birisine su sıçrattım 1 hafta kul hakkı yedim diye onu düşündüm. Izinsiz bir şey almam korkarım kul hakkından. Özümde böyle bir insanım. Çiçek, çim koparmam asla bilirim onlar Allahı zikreder her daim. Inek guderdim sopa ile vurmazdim aklı yok ki anlasın fitrati yemek içmek kurban olmak derdim....

  Işte böyle birisiydim özümde ama hatalarda yaptım. 10 sene öncesine kadar şans oyunu oynadım. Bilerek bilmeyerek yalan söyledim eskiden. 4 sene öncesinde komşunun internet şifresini ele geçirip internetine girdim. Yaptım kabul ediyorum ama son yıldır çok değişmiştim.

  Sonuca gelicek olursam; durumum nedir arkadaşlar. Içimdeki ses ile dilimden çıkan farklılaştı. Harama bak diyor bakmıyorum artık. Şuan tek sıkıntım malesef dinimize Rabbimize küfür. Namazda bile aklıma geliyor. Urperiyorum o anda ateş basıyor. Rekatlari karıştiyorum bazen ama son günlerde daha iyiyim. Dilimden küfürü çıkardım. Yanımda küfür edenlere rica ediyorum etmeyin diyorum. Çünkü o küfürü duyarsam içinde ki ses maaalesef o küfru Dinim için Rabbim içinde diyor... Bazende yolda birisini görüyorum sanki Rabbim o kişi imiş gibi tekrar ediyor içimdeki ses. Üzülüyorum bu duruma. Internet dini makale okuyorum dini terimler görünce bazen yine küfür geliyor aklıma. Dışarıda gezerken konuşulan sıradan kelimeleri içindem geçirip sanki Rabbim insan da o duyduğum kelimeleri Onun için söylüyorum.

  Takıntı hastalığı ve vesvese birleşince durum bu hale geldi ama eskiye nazaran iyiyim. Ibadete devam ettikçe iyi oluyorum.

  Doktora gidip hormon testi yaptırdım b12 eksiği çıktı ve bu durum psikolojiyi etkiliyormus. Tedaviye başladık şükür.


  Okudum forumlarda vesvese bu insanı imaninin dan etmeye çalışıyor şeytan deniliyor. Benim durumunun da böyle midir?

  Bu konu hakkında ayetler var. Onları falan okurken gözlerimden yaş geldi. Sevindim biraz. Şeytan imanı olan ile uğraşır deniliyor. Sonra yüzümü kapattım annem görmesin ağladığımı diye. Içimdeki ses bırak görsün diyor. Allah için göz yaşı döken kişinin göz yaşlarını değdiği yer cehennem ateşinde yanmaz diye düşünüyor içim. Halbuki ben göz yaşım sevinçten. Içimdeki ben çok farklılaştı artık.

  NE YAPMAM LAZIM. KURAN OKUMAYI AZ ÇOK BILIYORDUM GÜZELCE ÖĞRENIP OKUMAYA KARAR VERDIM. FIKIH KİTABI ALIP ILIM TALEP ETMEK ISTIYORUM. VIRD YAPMAYA BAŞLADIM. AKLIMA GELINCE KÜFÜR LA HAVLE CEKiYORUM. DUA EDİYORUM BU DURUMDAN KURTULMAK ICIN

  DAYIM BENIM YASLARDA BU DURUMU DUSTUGUNU VE EVLENMEMIN DOĞRU OLACAGINI SOYLEDI.


  KONU UZUN OLDU AMA YAZMAK ISTEDIM. CEVAPLARI BEKLIYORUM. IYI GUNLER DILIYORUM. ALLAHIN RAHMETI VE BEREKETI ÜZERİMIZE OLSUN.

 3. 23.Temmuz.2014, 08:16
  2
  İzdehera
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Temmuz.2014
  Üye No: 104266
  Mesaj Sayısı: 7
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür
  Bir şey eklemek istiyorum. Ayrıca yazı okurken falan bazen kelimeleri başka anlama gelecek şekilde okuyorum. Misal sıkıcı yazıyor ama ben içimden ı ları i şeklinde okuyorum. Şaşırıyorum iki haftada nasıl bu kadar igrenclestim Ama asla dilimle içimdeki sese ortak olmadım şükür


 4. 23.Temmuz.2014, 08:16
  2
  İzdehera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye  Bir şey eklemek istiyorum. Ayrıca yazı okurken falan bazen kelimeleri başka anlama gelecek şekilde okuyorum. Misal sıkıcı yazıyor ama ben içimden ı ları i şeklinde okuyorum. Şaşırıyorum iki haftada nasıl bu kadar igrenclestim Ama asla dilimle içimdeki sese ortak olmadım şükür

 5. 23.Temmuz.2014, 09:44
  3
  gventr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2014
  Üye No: 104182
  Mesaj Sayısı: 37
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Bu vesvese olayı özellikle namaz kılmaya yeni başlayanlarda çok olur. Ama vesvese nefis ölümü tadınyaca kadar olacaktır insanlarda. Gözünde büyütmeyeceksin. Bende de eskisine göre var ama sana diyorum abartma diye ama bende bazen çok abartıyorum bu vesveseleri büyütüyorum. Büyütmeyeceğiz gözde. Aklına gelen şeyi dilinle elinde vs. uygulamadığın sürece sorumlu değilsin. Bak zaten böyle düşünmek istemiyorum diyorsun ama yinede aklına geliyor demi? Bu da açıktır zaten şeytandan geldiği vesvesinin!
  Bak sana bir kıssa anlatayım bu olay ile ilgili.

  Peygamber Efendimizin (sallallahu aleyhi vesselem) sohbetlerine başka dinden olanlar,müşrikler vs. katılırdı.Bir gün sahabe'den biri gelip Efendimize (sallallahu aleyhi vesselem) "Ya Rasulallah bir türlü vesveselerden kurtulamadım" diyor. Orada bulunan bir yahudi ise bu sorunun cevabını ben verebilirmiyim dedi. Peygamber Efendimizde kabul buyururak izin verdi. Yahudi "bize şeytan vesvese vermez bizim dinimiize gir ve kurtul" der.
  Ardından Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi vesselem) tebessümleşerek "Ya Ali kalk sen cevapla"der.
  Hz.Ali'de "Hırsız boş eve girmez!" der.

  Yani yahudi imanla şereflenmediki burada vesvese ona gelsin. O zaten şeytanın yolunda gidiyor.

  Çaresi bu: Takmayacaksın. Bol bol nas felak ayetel kürsi okuyup ALLAH'a sığanacaksın. Bunu 1 2 hafta takmazsın sana "bana ne oluyor böle ALLAH'ın sevmediği işler yapıyorum" dersin ama öyle bir şey yok. Yani yanlış işler yaptığını zannedersin ama öyle aslında değil. Ama takmazsın yoluna devam edersin bir bakmışssın öyle birşey yok.

  Şeytanın sana verdiği vesveseleri ilimle azaltabilirsin. Öğrenirsen şeytan seni vurmaz. Bilmediğin yerden verir vesveseyi. Değerlendir yani vesveseleri .


 6. 23.Temmuz.2014, 09:44
  3
  gventr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Bu vesvese olayı özellikle namaz kılmaya yeni başlayanlarda çok olur. Ama vesvese nefis ölümü tadınyaca kadar olacaktır insanlarda. Gözünde büyütmeyeceksin. Bende de eskisine göre var ama sana diyorum abartma diye ama bende bazen çok abartıyorum bu vesveseleri büyütüyorum. Büyütmeyeceğiz gözde. Aklına gelen şeyi dilinle elinde vs. uygulamadığın sürece sorumlu değilsin. Bak zaten böyle düşünmek istemiyorum diyorsun ama yinede aklına geliyor demi? Bu da açıktır zaten şeytandan geldiği vesvesinin!
  Bak sana bir kıssa anlatayım bu olay ile ilgili.

  Peygamber Efendimizin (sallallahu aleyhi vesselem) sohbetlerine başka dinden olanlar,müşrikler vs. katılırdı.Bir gün sahabe'den biri gelip Efendimize (sallallahu aleyhi vesselem) "Ya Rasulallah bir türlü vesveselerden kurtulamadım" diyor. Orada bulunan bir yahudi ise bu sorunun cevabını ben verebilirmiyim dedi. Peygamber Efendimizde kabul buyururak izin verdi. Yahudi "bize şeytan vesvese vermez bizim dinimiize gir ve kurtul" der.
  Ardından Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi vesselem) tebessümleşerek "Ya Ali kalk sen cevapla"der.
  Hz.Ali'de "Hırsız boş eve girmez!" der.

  Yani yahudi imanla şereflenmediki burada vesvese ona gelsin. O zaten şeytanın yolunda gidiyor.

  Çaresi bu: Takmayacaksın. Bol bol nas felak ayetel kürsi okuyup ALLAH'a sığanacaksın. Bunu 1 2 hafta takmazsın sana "bana ne oluyor böle ALLAH'ın sevmediği işler yapıyorum" dersin ama öyle bir şey yok. Yani yanlış işler yaptığını zannedersin ama öyle aslında değil. Ama takmazsın yoluna devam edersin bir bakmışssın öyle birşey yok.

  Şeytanın sana verdiği vesveseleri ilimle azaltabilirsin. Öğrenirsen şeytan seni vurmaz. Bilmediğin yerden verir vesveseyi. Değerlendir yani vesveseleri .

 7. 23.Temmuz.2014, 11:20
  4
  Misafir

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Selamın aleyküm aynı şey bendede var geçen sene başlamıştı hep Allaha küfür ediyordu içim parçalanmış hayatan sogmustum SONRA günah olmadigi ni öğrenince unutmuşum 2gun önce sagurda yemeği yedikten sonra gene aklıma gelmeye başladı yardimci olurmusunuz kardeslerim


 8. 23.Temmuz.2014, 11:20
  4
  jujgx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  jujgx
  Misafir
  Selamın aleyküm aynı şey bendede var geçen sene başlamıştı hep Allaha küfür ediyordu içim parçalanmış hayatan sogmustum SONRA günah olmadigi ni öğrenince unutmuşum 2gun önce sagurda yemeği yedikten sonra gene aklıma gelmeye başladı yardimci olurmusunuz kardeslerim

 9. 23.Temmuz.2014, 15:35
  5
  İzdehera
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Temmuz.2014
  Üye No: 104266
  Mesaj Sayısı: 7
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Allah razı olsun.

  Vesvese 1-2 hafta içinde geçti sanırım sizin. Inşallah bizlerin de geçer. Amin


 10. 23.Temmuz.2014, 15:35
  5
  İzdehera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Allah razı olsun.

  Vesvese 1-2 hafta içinde geçti sanırım sizin. Inşallah bizlerin de geçer. Amin

 11. 23.Temmuz.2014, 15:49
  6
  gventr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2014
  Üye No: 104182
  Mesaj Sayısı: 37
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  1-2 Haftada geçmedi Vesvese herzaman olacaktır zaten kardeşim ölene kadar. Ama benim yaptığım takıntı idi. İstibrada,gusülde zaten bambaşkaydı,bir abdesti 5 dakikada aldığımı biliyorum,tuvaletten 15 dkdan aşağa çıkmadığımıda bilirim. Psikyatriyede gitmiştim ama kullanmadım ilaçları. Ama doktoru dinle sen. İş sende bitiyor zaten. Bazen vesveseyi umursamızsın bu kez de umursamadığın için vesvese verir. Abdestimi tammı aldım almadımmı? vs. Ama ilim öğrenerek zaten vesveseleri azaltıyorsun. Örneğin kolumu 2 mi 3 kere mi yıkadımmı oluyor diyelim. Ama abdestin farzını sünnetini tam bilmezsen normaldir zaten şeytanda sana bilmediğinden verir vesveseyi. Kol yıkamak sünnettir demi yıka yada yıkamam farzlarını yerine getirdiğin sürece sıkıntı olmaz inşALLAH. 2 mi 3 mü? konusunda ise 1 kere yıkasanda oluyor. Sünnetler tamamlıyıcıdır. Bu bir örnekti mesela. Sadece takma. Sen bunu takmaya başlamadığın zamanda bu kez sana amelim tam yaptınmıı,yapmadınmı? acaba ALLAH kabul ediyormu amellerini? vs. gibi vesveseler verir. Onlarada aldanmıcan. Vesveseli adam en iyi ameli yapmak ister. Bu da zaten açık şeytanın oyunudur. Seni nereden vuracağını bilir. Önemsemeyeceksin bunu. Bu lanetli ALLAH'ın huzurundan kovulmuş bunun lafına uyacak değilsin demi? O mu doğruyu söylüyor?
  Kısacası kardeşim 2 3 ay belkide 6-7 ay önemseme inşALLAH takıntılardan kurtulacaksın. Sen sadece elinden geleni yap gerisini Rabbimize bırak. İlimle çok ama çok uğraş.


 12. 23.Temmuz.2014, 15:49
  6
  gventr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  1-2 Haftada geçmedi Vesvese herzaman olacaktır zaten kardeşim ölene kadar. Ama benim yaptığım takıntı idi. İstibrada,gusülde zaten bambaşkaydı,bir abdesti 5 dakikada aldığımı biliyorum,tuvaletten 15 dkdan aşağa çıkmadığımıda bilirim. Psikyatriyede gitmiştim ama kullanmadım ilaçları. Ama doktoru dinle sen. İş sende bitiyor zaten. Bazen vesveseyi umursamızsın bu kez de umursamadığın için vesvese verir. Abdestimi tammı aldım almadımmı? vs. Ama ilim öğrenerek zaten vesveseleri azaltıyorsun. Örneğin kolumu 2 mi 3 kere mi yıkadımmı oluyor diyelim. Ama abdestin farzını sünnetini tam bilmezsen normaldir zaten şeytanda sana bilmediğinden verir vesveseyi. Kol yıkamak sünnettir demi yıka yada yıkamam farzlarını yerine getirdiğin sürece sıkıntı olmaz inşALLAH. 2 mi 3 mü? konusunda ise 1 kere yıkasanda oluyor. Sünnetler tamamlıyıcıdır. Bu bir örnekti mesela. Sadece takma. Sen bunu takmaya başlamadığın zamanda bu kez sana amelim tam yaptınmıı,yapmadınmı? acaba ALLAH kabul ediyormu amellerini? vs. gibi vesveseler verir. Onlarada aldanmıcan. Vesveseli adam en iyi ameli yapmak ister. Bu da zaten açık şeytanın oyunudur. Seni nereden vuracağını bilir. Önemsemeyeceksin bunu. Bu lanetli ALLAH'ın huzurundan kovulmuş bunun lafına uyacak değilsin demi? O mu doğruyu söylüyor?
  Kısacası kardeşim 2 3 ay belkide 6-7 ay önemseme inşALLAH takıntılardan kurtulacaksın. Sen sadece elinden geleni yap gerisini Rabbimize bırak. İlimle çok ama çok uğraş.

 13. 23.Temmuz.2014, 17:27
  7
  İzdehera
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Temmuz.2014
  Üye No: 104266
  Mesaj Sayısı: 7
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Haklısın Rabbimden gelen her şeye razıyım Ellamdullillah
  Ama küfür olunca iş nekadar şeytan vesveseside olsa insan kötü oluyor. Bu durum geçer inşallah. Çünkü bunca sene en ufak saygısızlık etmediğimiz Rabbimize böyle şeyler düşünmek insanı etkiliyor.

  Bu durum sonunda namaza daha çok bağladım şükür. Camiide kiliyorum genellikle vakit namazları. Buda bizim sınavınımiz demek ki?


 14. 23.Temmuz.2014, 17:27
  7
  İzdehera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Haklısın Rabbimden gelen her şeye razıyım Ellamdullillah
  Ama küfür olunca iş nekadar şeytan vesveseside olsa insan kötü oluyor. Bu durum geçer inşallah. Çünkü bunca sene en ufak saygısızlık etmediğimiz Rabbimize böyle şeyler düşünmek insanı etkiliyor.

  Bu durum sonunda namaza daha çok bağladım şükür. Camiide kiliyorum genellikle vakit namazları. Buda bizim sınavınımiz demek ki?

 15. 23.Temmuz.2014, 17:57
  8
  gventr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2014
  Üye No: 104182
  Mesaj Sayısı: 37
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Olene kadar seytan ile savas surecektir ama kuru takintilar yapma. Sen seytanin sozunemi inaniyorsun yoksa Rabbinin mi? Tabikide Rabbinin. O zaman takmayacaksin. Yoksa hayatini zorlastirirsin. ALLAH'ta bundan hoslanmaz. Duam seninle olacaktir. ALLAH'a emanet ol.


 16. 23.Temmuz.2014, 17:57
  8
  gventr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Olene kadar seytan ile savas surecektir ama kuru takintilar yapma. Sen seytanin sozunemi inaniyorsun yoksa Rabbinin mi? Tabikide Rabbinin. O zaman takmayacaksin. Yoksa hayatini zorlastirirsin. ALLAH'ta bundan hoslanmaz. Duam seninle olacaktir. ALLAH'a emanet ol.

 17. 23.Temmuz.2014, 23:41
  9
  İzdehera
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Temmuz.2014
  Üye No: 104266
  Mesaj Sayısı: 7
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Öyle olacak ama vesveseler beni kahrediyor. Hayalime iğrenç şeyler geliyor tövbe haşa Allah c.c sanki bizim gibi bir insan ve niceleri... ; (

  Tam unutuyorum diyorum daha beterleri geliyor. En çok kahreden de bu tip seyler. ; (


 18. 23.Temmuz.2014, 23:41
  9
  İzdehera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Öyle olacak ama vesveseler beni kahrediyor. Hayalime iğrenç şeyler geliyor tövbe haşa Allah c.c sanki bizim gibi bir insan ve niceleri... ; (

  Tam unutuyorum diyorum daha beterleri geliyor. En çok kahreden de bu tip seyler. ; (

 19. 24.Temmuz.2014, 00:32
  10
  jerusselam
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 25.Şubat.2013
  Üye No: 100353
  Mesaj Sayısı: 4,145
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 42

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  "Aklımdan geçen küfür sözlerden sorumlu muyum?"

  Alıntı
  Selamın aleyküm aynı şey bendede var geçen sene başlamıştı hep Allaha küfür ediyordu içim parçalanmış hayatan sogmustum SONRA günah olmadigi ni öğrenince unutmuşum 2gun önce sagurda yemeği yedikten sonra gene aklıma gelmeye başladı yardimci olurmusunuz kardeslerim


  Böyle şeyleri düşünmeniz, aklınıza gelmesi sizi hiçbir zaman küfre düşürmez, imanınıza zarar vermez.
  Çünkü bu sözleri dilinizle söylememiş, kalben tasdik etmemişsiniz. Üstelik bunları düşündüğünüzden dolayı üzülüyorsunuz.
  Üzülmeniz, böyle bir düşünceye sahip olmadığınızı gösteriyor. "Söyledim gibime geliyor" diyorsunuz ya, işte bunun tek adı vardır: Vesvese...
  Vesveseyi insana şeytan verir, şeytan aklına getirir. Söylemişsin, tasdik etmişsin gibi baskı kurar.
  Bu tür vesveselerde şeytan önce şüp*heyi kalbe atar, fakat kalp hemen tepki gösterir, savun*maya geçer. Bu esnada savunmayı bırakır da kabul ederse, şeytan birinci atışta hedefe isabet ettirmiş olur.
  Fakat kalp kabul etmezse, şeytan orada bir iz bırakır, sonunda bir leke oluşturur. Bir süre sonra hayal aynasına imana aykırı bazı pis düşünceler yansır, Bu görüntü ve leke kalbin hırçınlaşıp feryat etmesine, sıkılıp daralmasına kâfi gelmiştir. Sonunda "Eyvah!" diyerek ilk hastalık mikrobunu kapar ve ümitsizliğe düşer.
  Vesvese mikrobunu kapan insan, kalbinin Allah'a karşı edepsizlik ettiğini sanır, telaşa kapılır, titrer ve bir*denbire heyecan dalgası bedenini sarar.
  Böyle bir vesveseye kapılan insan öncelikle telaşa düşmemeli, endişe etmemelidir. Telâş ve endişeye sebep olan şeyin gerçekte var olması gerekir. Oysa Çünkü kalbe gelen düşünceler hayal ürününden başka bir şey değildir. Hayalden geçen küfürlerin ve çirkin sözlerin de bir değeri ve bir önemi yoktur. Üstelik insana bir zarar da vermez.
  Bunun için insanın küfre iten şeyleri hayal etmesi onu küfre götürmez. Çünkü bir şeyin hayalden geçirilmesi bir karar ve hüküm sayılmaz. Oysa küfür sözlerin ve çirkin ke*limelerin dille ifadesi bir hükümdür. Küfrü ve çirkin sözü hayalin*den geçiren insan bunu söylemiş değildir ki mes'ul olsun, günaha girsin, imanı gitsin...
  Kalbe gelen küfür sözler kalpten gelmiyor, bunun için kalbe ait değildir. Çünkü bu sözlerden kalp rahatsızdır; sıkılıyor, daralıyor. Kalbin bir ürünü olmadığı için bir kuruntu ve evhamdan başka bir şey değildir.
  İnsanın kalbine gelen, hayal aynasına yansıyan bu çirkin/küfür sözler şeytanın santralinden geliyor.
  Kalpte melek il*hamı ile şeytan vesvesesinin birbirine yakın olması insana bir zarar vermez.
  Vesvese nasıl olursa zarar verir?
  İnsan vesvesenin zarar vereceği vehmine kapılır, zarar verdiğini düşünürse zarar görür. Böylece kalbini sıkıntıya sokmuş, ıztıraba sürüklemiş olur. Çünkü hayali hakikat san*mıştır. Bir şeytan işi olan vesveseyi kendine mal et*miştir.
  Yani vesvesenin zarar verdiği kanaatine var*mış, zarar görmüştür. Tehlikeli sanmış, tehlikeye düşmüş*tür. Zaten şeytan da böyle bir şeyi istemektedir ve şeytanın dediği olmuştur.
  Bundan kurtulmak için hemen şeytanın şerrinden Allah'a sığınmak lazım, başta "Euzü" duası olmak üzere Felak ve Nas surelerini okuyarak içinden vesveseden kurtulmak lazım.
  Bu konuda daha geniş bilgi için "Vesvese, Sebepleri ve Kurtuluş Yolları" çalışmamıza ayrıca bir göz atmanızda fayda vardır.


  Mehmet PAKSU.


 20. 24.Temmuz.2014, 00:32
  10
  Devamlı Üye
  "Aklımdan geçen küfür sözlerden sorumlu muyum?"

  Alıntı
  Selamın aleyküm aynı şey bendede var geçen sene başlamıştı hep Allaha küfür ediyordu içim parçalanmış hayatan sogmustum SONRA günah olmadigi ni öğrenince unutmuşum 2gun önce sagurda yemeği yedikten sonra gene aklıma gelmeye başladı yardimci olurmusunuz kardeslerim


  Böyle şeyleri düşünmeniz, aklınıza gelmesi sizi hiçbir zaman küfre düşürmez, imanınıza zarar vermez.
  Çünkü bu sözleri dilinizle söylememiş, kalben tasdik etmemişsiniz. Üstelik bunları düşündüğünüzden dolayı üzülüyorsunuz.
  Üzülmeniz, böyle bir düşünceye sahip olmadığınızı gösteriyor. "Söyledim gibime geliyor" diyorsunuz ya, işte bunun tek adı vardır: Vesvese...
  Vesveseyi insana şeytan verir, şeytan aklına getirir. Söylemişsin, tasdik etmişsin gibi baskı kurar.
  Bu tür vesveselerde şeytan önce şüp*heyi kalbe atar, fakat kalp hemen tepki gösterir, savun*maya geçer. Bu esnada savunmayı bırakır da kabul ederse, şeytan birinci atışta hedefe isabet ettirmiş olur.
  Fakat kalp kabul etmezse, şeytan orada bir iz bırakır, sonunda bir leke oluşturur. Bir süre sonra hayal aynasına imana aykırı bazı pis düşünceler yansır, Bu görüntü ve leke kalbin hırçınlaşıp feryat etmesine, sıkılıp daralmasına kâfi gelmiştir. Sonunda "Eyvah!" diyerek ilk hastalık mikrobunu kapar ve ümitsizliğe düşer.
  Vesvese mikrobunu kapan insan, kalbinin Allah'a karşı edepsizlik ettiğini sanır, telaşa kapılır, titrer ve bir*denbire heyecan dalgası bedenini sarar.
  Böyle bir vesveseye kapılan insan öncelikle telaşa düşmemeli, endişe etmemelidir. Telâş ve endişeye sebep olan şeyin gerçekte var olması gerekir. Oysa Çünkü kalbe gelen düşünceler hayal ürününden başka bir şey değildir. Hayalden geçen küfürlerin ve çirkin sözlerin de bir değeri ve bir önemi yoktur. Üstelik insana bir zarar da vermez.
  Bunun için insanın küfre iten şeyleri hayal etmesi onu küfre götürmez. Çünkü bir şeyin hayalden geçirilmesi bir karar ve hüküm sayılmaz. Oysa küfür sözlerin ve çirkin ke*limelerin dille ifadesi bir hükümdür. Küfrü ve çirkin sözü hayalin*den geçiren insan bunu söylemiş değildir ki mes'ul olsun, günaha girsin, imanı gitsin...
  Kalbe gelen küfür sözler kalpten gelmiyor, bunun için kalbe ait değildir. Çünkü bu sözlerden kalp rahatsızdır; sıkılıyor, daralıyor. Kalbin bir ürünü olmadığı için bir kuruntu ve evhamdan başka bir şey değildir.
  İnsanın kalbine gelen, hayal aynasına yansıyan bu çirkin/küfür sözler şeytanın santralinden geliyor.
  Kalpte melek il*hamı ile şeytan vesvesesinin birbirine yakın olması insana bir zarar vermez.
  Vesvese nasıl olursa zarar verir?
  İnsan vesvesenin zarar vereceği vehmine kapılır, zarar verdiğini düşünürse zarar görür. Böylece kalbini sıkıntıya sokmuş, ıztıraba sürüklemiş olur. Çünkü hayali hakikat san*mıştır. Bir şeytan işi olan vesveseyi kendine mal et*miştir.
  Yani vesvesenin zarar verdiği kanaatine var*mış, zarar görmüştür. Tehlikeli sanmış, tehlikeye düşmüş*tür. Zaten şeytan da böyle bir şeyi istemektedir ve şeytanın dediği olmuştur.
  Bundan kurtulmak için hemen şeytanın şerrinden Allah'a sığınmak lazım, başta "Euzü" duası olmak üzere Felak ve Nas surelerini okuyarak içinden vesveseden kurtulmak lazım.
  Bu konuda daha geniş bilgi için "Vesvese, Sebepleri ve Kurtuluş Yolları" çalışmamıza ayrıca bir göz atmanızda fayda vardır.


  Mehmet PAKSU.

 21. 24.Temmuz.2014, 01:22
  11
  gventr
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 14.Temmuz.2014
  Üye No: 104182
  Mesaj Sayısı: 37
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  Bak kisa oz ve net takmayacaksin. Sadece takmayip onune bakicaksin. Seni cok iyi anliyorum. Takmadiginda bu kez baski kurar . Ama baska yol varmi? Hic bir sey olacagida yok. Hayatini zindan edersin yani. Istedigi kadar versin vesveseyi sana ALLAH yeter. Daha ne?
  Bir daha soyluyorum bak takma! Tek sanami verdigini zannediyorsun bu vesveseleri bizede veriyor.


 22. 24.Temmuz.2014, 01:22
  11
  gventr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  Bak kisa oz ve net takmayacaksin. Sadece takmayip onune bakicaksin. Seni cok iyi anliyorum. Takmadiginda bu kez baski kurar . Ama baska yol varmi? Hic bir sey olacagida yok. Hayatini zindan edersin yani. Istedigi kadar versin vesveseyi sana ALLAH yeter. Daha ne?
  Bir daha soyluyorum bak takma! Tek sanami verdigini zannediyorsun bu vesveseleri bizede veriyor.

 23. 08.Ağustos.2014, 00:16
  12
  Aydınlık
  Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 07.Ağustos.2014
  Üye No: 104400
  Mesaj Sayısı: 4
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Vesvese ve Haşa Allaha küfür

  ben gençlikle çok kötüşeyler izledim. hayallerime onları soktum rabbimdn uzaklaştım. bir gün bir koku doğdu içime hepsine tövbe ettim. yapmadığım bütün ibadetleri yapmaya başladım. bi sohbette dinlemiştim günahlar yüzünden beynin çöker ve nuru söner beynin kötü şeyler kurar demişşti.bende çok günahlar işledim hepsine tövbe ettim ama beynim çook kötü şeyler söylüyor asla engel olamıyorum. her konu da geliyor onlar söyledikçe kalbim sıkışıyor beynim ağrıyor beyin kurmasıysa böyle rahatsız olur muyum yoksa onla vesvese olduğu için mi rahatsız oluyorum. günlük sıradan bir olay olduğu zaman bile beynim bir seyle söylüyo çok rahastız oluyorum ama kalbimin sesini dinleyemiyorum günahlaım yüzünden mi bu haldeyim yoksa veseve mi beynim günhla yüüznden çöktü o yuzden mi böyle eyler kuruyor? gençlikle çok günah işledim o yuzden korkuyoum ama hepsine tövbe ettim kalbimi temizlemeye çalısyorum şunu da söyliiym ben ne desem diyi beynim tersini sölüyor engel olamıyorum beynim çöktüyse bile ben bundan rahatsız olur muyum


 24. 08.Ağustos.2014, 00:16
  12
  Aydınlık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üye
  ben gençlikle çok kötüşeyler izledim. hayallerime onları soktum rabbimdn uzaklaştım. bir gün bir koku doğdu içime hepsine tövbe ettim. yapmadığım bütün ibadetleri yapmaya başladım. bi sohbette dinlemiştim günahlar yüzünden beynin çöker ve nuru söner beynin kötü şeyler kurar demişşti.bende çok günahlar işledim hepsine tövbe ettim ama beynim çook kötü şeyler söylüyor asla engel olamıyorum. her konu da geliyor onlar söyledikçe kalbim sıkışıyor beynim ağrıyor beyin kurmasıysa böyle rahatsız olur muyum yoksa onla vesvese olduğu için mi rahatsız oluyorum. günlük sıradan bir olay olduğu zaman bile beynim bir seyle söylüyo çok rahastız oluyorum ama kalbimin sesini dinleyemiyorum günahlaım yüzünden mi bu haldeyim yoksa veseve mi beynim günhla yüüznden çöktü o yuzden mi böyle eyler kuruyor? gençlikle çok günah işledim o yuzden korkuyoum ama hepsine tövbe ettim kalbimi temizlemeye çalısyorum şunu da söyliiym ben ne desem diyi beynim tersini sölüyor engel olamıyorum beynim çöktüyse bile ben bundan rahatsız olur muyum
+ Yorum Gönder
Git 124 Son