+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazı Bozar Mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MertYıldız
  Üye
  Reklam

  Namazı Bozar Mı

  Reklam

  Namazı Bozar Mı Mumsema Herkese iyi geceler, hayırlı kandiller öncelikle. 17 yaşında bir gencim, daha önceden de namaz kılıyordum ama tam anlamıyla buna dün başladım desem yeridir. Şöyle bir sorum olacaktı;

  Bir kızı çok sevdim ve hala da seviyorum. Ve o kızdan karşılık bulamadım ve bir tür depresyona girdim, fazlaca yalnız kaldım ve en sonunda Allah'a dönmeyi başardım. Namaza başlama sebebimi de o kız olarak görüyorum, bu şekilde harap olmasam belki bu şekilde olmazdı. Oturup düşününce, sanki sırf kız için başlamışım gibi bir his doğuyor içime. Umarım öyle değildir ancak, eğer öyleyse bu durum; kıldığım namazı engeller, sevabını azaltır mı?

 2. gventr
  Üye

  Cevap: Namazı Bozar Mı


  Reklam


  ALLAH'ın senin,benim,hiçkimsenin ameline ihtiyacı yoktur. İnsan ne yaparsa kendine yapar. Namazı zorla değil,bir başkası için değil ALLAH için kılalım. ALLAH bizlere sayısızca nimetler vermiş. Teşekkür borcumuzu yerine getirelim. Onun sevdiği davranışları edelim. Namazı'da işte bu yüzden kılıyoruz. Bir teşekkür. Onun rızasını kazanmak için. Gelip geçici (aşk,para vs.) sonsuz bir hayata tercih edilmemelidir.
  Bu tarz olaylar şirke kadar gider. ALLAH kullarını yalnız bırakmaz. Çocuğu kaybolan anne çocuğunu bulunca onu ne kadar sevip merhamet ediyorsa ALLAH kuluna ondan çok ama çok daha merhamet eder. O merhamet edenlerin en merhametlisidir.

  İçine öyle bir his doğuyor derken o şeytanın oyunudur. Senin ALLAH yolunda 1 nefes bile almanı istemez. Seni ibadetten soğutmaya çalışıyor. ALLAH yolundan ayrılmanı istiyor. Nefret ediyor senden,benden,insanlardan. Amacı bu zaten ALLAH yolundan uzaklaştırmak. Bu da bir oyunudur.
  Eğer sen kendini biliyorsan,niçin namaz kılıyorum? sorusuna kalben içinden geldiği gibi cevap verebiliyorsan sorunun cevabı sendedir. ALLAH'a herzaman dön. İnsanların ALLAH'a ihtiyacı var bir başkasına değil. Herkez ona muhtaçtır. ALLAH'ım bizler daim eylesin onu karşı olan vazifelerimizde.

 3. musab
  Hadis Öğrencisi
  Herkesin hidayete erme vesilesi farklıdır.Kimisi büyük hastalık atlatır namaza başlar kimisi gördüğü rüyadan vs.

+ Yorum Gönder