+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cuma Namazı Cemaatle Selam verme sorusu Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sehervakti
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cuma Namazı Cemaatle Selam verme sorusu

  Reklam

  Cuma Namazı Cemaatle Selam verme sorusu Mumsema 1)Yav arkadaş imam uzatıyorda uzatıyor ne var kardeşim esselamu aleykum verahmetullah diyeceksin ,benimde nefes yetmiyor, imamdan az sonra başladığım selam verme işlemini imamdan önce bitirmiş bulunabiliyorum bu namazımın kabul olmamasına neden olurmu namazım sahihmidir?  2)Gerçi cemaat 40 kişiden fazlaydı Allah ın izniyle kabul olmuştur.Bide bu 40 kişi den fazlaysa birinin kabul olduysa diğerlerininde Allah ın izniyle kabul olur. Kim demişti?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Cuma Namazı Cemaatle Selam verme sorusu


  Reklam


  1.Ben çoğu yerde bu konuyu yazdım.İmamlar neden böyle selam veriyor diye.Ama mantıklı bir açıklamaları yok.Biz böyle alıştık hesabındalar hepsi.Bizim imamın teravih namazında verdiği selam aynı sünnetteki selamdır.Demek isteseler yapabiliyorlar.

  Cevaba gelince namaza zarar gelmez çünkü imamla tahiyyat miktarı oturmuş oluyorsun zaten.Tahiyyat okuduktan sonra imamı beklemeden selam veren kişinin namazı sahihtir.Bu işin fetva boyutudur.İmamdan önce selam vermek mekruhtur.Ama benim kendi görüşüm selama biraz geç başlayıp en azından ilk selamı imamdan önce bitirmemek.

  2.Ahmet Mahmut Ünlü

 3. sehervakti
  Devamlı Üye
  Bak bu rahatlattı abi

+ Yorum Gönder