+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklımdan geçen küfür sözlerden sorumlu muyum? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. muhsinsa
  Üye
  Reklam

  Aklımdan geçen küfür sözlerden sorumlu muyum?

  Reklam

  Aklımdan geçen küfür sözlerden sorumlu muyum? Mumsema selamun aleyküm ve rahmetullahi berakatuh,
  benim sorum vesvese ile ilgili,
  hasa Allah'a küfür ediliyo vesvese verilerek. namaz kılarken bile küfür ediyo bundan çok rahatsızlık duyuyor ve de korkuyorum sanki ben söylemişim gibi oluyo öyle düşünceler getiriyor ben de defalarca tövbe diyorum Allah'ım çaresizce savaşmaya çalışıyorum ona karşı o küfür ederek o vesveseyi verince. sanki ben de söylüyormuşum gibi korkmaya başlıyorum bu durumu açıklar misiniz ve de bu vesveseden kurtulmak için neler önerirsiniz neler yapmalıyım insanın fitratı gereği herkes de var mı bu aanlattığım olay, yoksa kişinin hatalarindan dolayı mi oluşan ve yerleşen bir şey mi ?

 2. Misafir

  Cevap: Vesvese


  Reklam


  Çokça felak ve nas surelerini oku. Aklına gelen kotu dusuncelerden sorumlu degilsin fiilen uygulamadiğin surece. Ne kadar cok ilimle ugrasirsan insallah vesveseler gecer lakin hep vesvese olacaktir imtihandayiz. Aldiris etme zaten belli bir zaman sonra gidecektir. Ne kadar fazla aldiris edersen büyür. Zaten seytandan geldigi kesin bunun. Sen istemiyorsun boyle birsey dusuncenin gelmesinin sklina uzuluyorsun zaten. Buda senin sozlerinin olmadigi kesindir. Aman diyim onem verme vesveselere. Zor kurtulursun.Hayatini ele gecirmesine izin verme bende boğuşuyorum hala bu tür vesveselerle kardeşim. Sadece kafana takmiyacaksin.

 3. muhsinsa
  Üye
  anladım kardeşim inşaAllah cümlemiz kurtulurz Rabbim razı olsun

+ Yorum Gönder