+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gece gelen sıvının meni mi yoksa mezi mi olduğunu bilmeyen kimseye gusül gerekir mi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. uzay2
  Üye
  Reklam

  Gece gelen sıvının meni mi yoksa mezi mi olduğunu bilmeyen kimseye gusül gerekir mi?

  Reklam

  Gece gelen sıvının meni mi yoksa mezi mi olduğunu bilmeyen kimseye gusül gerekir mi? Mumsema selamun aleykum arkadaşlar,
  ben bugün beyaz iççamaşırımda bir sarı renkli bir leke gördüm.bunun meni olduğundan şüpheleniyorum?bu leke meni midir?yoksa başka bir şey midir?
  şimdiden teşekkürler

 2. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun

  Cevap: Kilotta bulunan sarı sıvı nedir?


  Reklam


  selamun aleykum arkadaşlar,
  ben bugün beyaz iççamaşırımda bir sarı renkli bir leke gördüm.bunun meni olduğundan şüpheleniyorum?bu leke meni midir?yoksa başka bir şey midir?
  şimdiden teşekkürler
  meni , mezi. vedi öncelikle bnların özelliklerini öğrenin gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.
  meni neden akar?
  mezi nin rengi nedir ?
  idrar kilotta hangi lekeye sebeb olur ?
  yaşadıgım durum vesvesemi kendinize bu soruları sorun !

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Gece gelen sıvının meni mi yoksa mezi mi olduğunu bilmeyen kimseye gusül gerekir mi?  Rüyasında ihtilam olduğunu gören kimse çamaşırında herhangi bir şey görmezse gusül etmesi gerekmez.

  Resulullah (asm.)'a:

  "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (asm):

  "Evet gerekir." diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (asm):

  "Ona gusül gerekmez." dedi.."(Ebu Dâvud, Taharet 95; Tirmizî, Taharet 82)

  Yatağından uyanıp kalkan kimseler, ihtilâm olduğunu hatırladığı halde yatağında veya elbisesinde yaşlık görse, bunun menî mi yoksa mezi mi olduğunu bilmese, gusül abdesti gerekli olur. Vediy olduğuna kanaat getirirse gusül gerekmez.

  Ayakta veya oturduğu yerde uyuyan kimse uyandığı zaman uzvunda böyle bir yaşlık görse, eğer bu yaşlığın meni olduğuna kanaati var ise veya uyumadan önce bu uzvu hareketsiz bir halde bulunmuş ise gusül abdesti gerekir. Fakat bu ıslaklığın meni olduğu kanaati bulunmaz da, cinsiyet uzvu daha önceden sertleşmiş durumda ise gusül abdesti lazım gelmez. Bu yaşlığın mezi olduğuna hükmedilir. Çünkü uzvun sertleşmiş durumda bulunması, mezinin çıkma belirtisidir.

  Küçük abdestini bozan kimseden cinsiyet uzvu sertleşmiş olduğu halde meni gelse, yıkanması gerekir. Sertleşme olmayınca yıkanma gerekmez. Çünkü sertleşme, şehvetin varlığını gösterir (el-Fetâvâl-Hindiyye, I/14 15; İbn Âbidin, I/162,163 vd.; Mehmed Zihni, Ni'met-i İslâm, İstanbul, ty, s. 68 vd.; Kâmus Tercemesi, "Menî, Meziy ve Vediy" maddeleri Ö. Nasuhi Bilmen, Büyük İslâm İlmihali, İstanbul 1985, s. 89 vd.).

 4. Misafir
  Selamunaleyküm arkadaslar benim bir sorum olacakti. Bugün sabah rüyamda öpüstüm ve uyandim kilota baktim ortada bisey yoktu ancak sag tarafta kilotun dikilmis ipinde parlak bisey gördüm baktigimda ip te zaten parlakmis hafif gusül gerekirmi ? Bide sonra kilot degistirdim yesil bir kilottu ve internette gezerken sertlesme oldu penisimde ve öpüsme videosu cikti kapattim tualete gittim ve kilotuma baktim yaslik yoktu ama beyaz bisey vardi hic te islaklik yoktu kup kuruydu gusül gerekirmi? Sanirim ben cok vesvese yapiyom lütfen bana yardimci olun

 5. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Meni ile meziyi karıştırmak mümkün değildir. Meni çok akar rengi beyazdır ve yoğundur. Bu senin dediklerin mezidir. Mezi çok ince şeffaf ve yapışkan olur.

+ Yorum Gönder
kilotta sarı leke,  kilotta sarı leke nedir,  külotta sarı leke,  kilotta sarı tabaka,  meni ne kilotta ne kadar iz birakir,  sarı olması kilotun,  kilottaki sarı lekeler