+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Irkçılık ve milliyetçilik arasındaki fark nedir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Mücahitbilal
  Üye
  Reklam

  Irkçılık ve milliyetçilik arasındaki fark nedir

  Reklam

  Irkçılık ve milliyetçilik arasındaki fark nedir Mumsema Milliyetçinin Milli zihniyeti İslamiyete uygun mudur?
  Kürtleri ve diğer milletleri de Türk olarak görerek aşağılamaları doğru mudur? Doğru değilse bu ülkede bu parti neden var?

 2. inte17
  Üye

  Cevap: Irkçılık ve milliyetçilik arasındaki fark nedir


  Reklam


  Alıntı Mücahitbilal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Milliyetçinin Milli zihniyeti İslamiyete uygun mudur?
  Kürtleri ve diğer milletleri de Türk olarak görerek aşağılamaları doğru mudur? Doğru değilse bu ülkede bu parti neden var?
  Sorunda Türklerimi aşağılıyorsun yoksa türk olmayanları mı?Her iki davranışınıda incelersek sen ırkçı oluyorsun aşağıladığın için.

  Irkçılığın Kısa tanımı:Kendi milletin dışında herhangi bir millete nefretle bakmak ırkçılıktır.Eğer bir Kürt olup bir türkten nefret edersen o kişinin milliyetinden dolayı bu bir ırkçılıktır.Bildiğimiz üzerede dinde ırkçılık hoş görülmez.

  Milliyetçiliğin kısa tanımı:Milliyetçi isen başka milletlerden insanların senin devletin içinde yaşamasına izin verirsin.-Tabii eğer senin devletine zarar veren bir davranışta bulunmayıp devletine ağır yük olmuyorsa- Eğer bir Arapsan ülkende bir hindistandan biri gelmiş ise -eğer milliyetçiysen- o kişiye ülkene veya halkına zarar vermediği sürece kötü bakmazsın.


  Birkerisinde bir video görmüştüm.Fransada bir anketti ve türkiye hakkında insanların bilgilerini ölçüyordu.1 yada 2 kişi hariç herkes türkiyenin ne yerini nede milliyetini biliyordu.Cezayirin komşu diyen arap diyen bile olmuştu-araplara kötü bir düşünce içererek eleştirmiyorum-
  Kurunun yanında yaşta yanar.Bu devlet içinde kürtlerde yaşamaktadır.Kimse Türklerin masum olduğunu yada kimse Kürtlerin masum olduğunu söylemez.Şüphesiz Türklerin yüzünden Kürtler Kürtler yüzünden Türkler suçlanmıştır birçok defa.

+ Yorum Gönder