+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sihirli film izlemek gunah mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AOC970
  Üye
  Reklam

  Sihirli film izlemek gunah mı

  Reklam

  Sihirli film izlemek gunah mı Mumsema Merhabalar size bir sorum olacak ben 8 yaşında harry potter diye bir film izledim ve onun yaptıkları geçekmişcesine taklit ettim şimdi 12 yaşına basacağım ve pişmanım beni yaptığım taklidin bana günahı var mıdır

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Sihir


  Reklam


  Harry Potter vb sihir ve büyü yapmaya konulu filimleri izlemek caiz mi?
  yaşın on iki harry potter gibi sihirli filimleri izlememeni tavsiye ederim tövbe et ALLAH"a yönel Bu tip filmlerde izleyici, normal yaratılışı itibariyle bir insanın yapabileceği şeylerin kafi gelmediğini düşünüp, insanüstü özelliğe sahip varlık olma arzusuna kapılmaktadır.

  Oysa, insan yaratılabilecek en mükemmel düzende yaratılmıştır. Uçacak canlılar belli, yürüyecekler belli, yüzecekler bellidir. İnsan tüm varlıklar aleminde bir efendi konumunda olduğundan, bütün varlıkların yaptığı fiillerin bir benzerini (onlar kadar mükemmel olmasa da) yapabilmektedir. Daha fazlasını ise bu dünyada yapamayıp, inşaallah cennete gittiğinde tüm isteklerine kavuşacaktır.

  Çoğu zaman küçük yaştaki izleyiciler, bu filmlerdeki hayali kahramanlara özenip balkondan atlama, kardeşini kesme, arkadaşını dövme gibi anormal davranışlara girişebilmektedirler.

  O yüzden hayal ürünü olan, bu tarz filmlerde eğer alacağımız bir ders bir ibret varsa izlemeli, yoksa ve eğer zarar veriyorsa, izlememeye gayret göstermeye çalışmalıyız.

+ Yorum Gönder
sihirli çizgi film izlemek günahmı