+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kaza mı kefaret midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. kven
  Üye
  Reklam

  Kaza mı kefaret midir?

  Reklam

  Kaza mı kefaret midir? Mumsema Selamin aleyküm hocam su an 18 yaşımdayım bundan bir veya iki sene önce ramazan orucunu nefsime yenik düştüm kendimi tatmim ettim orucum bozuldu ilk sorum cami hocamız kefaret gerekir dedi internette kaza gerekir dedi hangisine uymaliyim? Ikinci sorum aynı ramazan da ikinci kez kendimi tatmim etmeye kalktım şehvet suyundan önce meziydi sanırsam adı o geldi diye kaanat getirdim ama nefis ten mi seytandan mı orucun bozuldu diye içimi kurcaladi ama düşünüyorum zevk suyu meni gelmeden bıraktım bozulmadı diye biliyorum sizde bozuldu mu? Yani bu durumuma kefaret gerekir mi emin değilim ama 2 gün kaza tuttum.Durumum nedir hocam ne yapayım?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Kaza mı kefaret midir?


  Reklam


  İstimna yaparak boşalmak kefaret gerektirmez,hocanız yanlış cevap vermiş.Sadece kaza gerektirir.

 3. kven
  Üye
  hocam ikinci sorum cevaplar mısınız ?

 4. jerusselam
  Devamlı Üye
  Selamin aleyküm hocam su an 18 yaşımdayım bundan bir veya iki sene önce ramazan orucunu nefsime yenik düştüm kendimi tatmim ettim orucum bozuldu ilk sorum cami hocamız kefaret gerekir dedi internette kaza gerekir dedi hangisine uymaliyim? Ikinci sorum aynı ramazan da ikinci kez kendimi tatmim etmeye kalktım şehvet suyundan önce meziydi sanırsam adı o geldi diye kaanat getirdim ama nefis ten mi seytandan mı orucun bozuldu diye içimi kurcaladi ama düşünüyorum zevk suyu meni gelmeden bıraktım bozulmadı diye biliyorum sizde bozuldu mu? Yani bu durumuma kefaret gerekir mi emin değilim ama 2 gün kaza tuttum.Durumum nedir hocam ne yapayım?
  ikinci sorun ilk sorunla aynı maıt kardeş cevabın vermiş

  niyetliken mastırbasyon yapan oruç tutmasın daha iyi ALLAH"a yapılan böyle ibadetlere ihtiyacı yoktur bizim ona ihtiyacımız var
  hayır kazanim derken göz oyuyorsunuz bu durumda ALLAH"a nasıl hesap vereksin..

+ Yorum Gönder