+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeklerin kıl tüy aldırması günah mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. unnamed
  Emekli
  Reklam

  Erkeklerin kıl tüy aldırması günah mı

  Reklam

  Erkeklerin kıl tüy aldırması günah mı Mumsema Bir erkek olarak 2 kasımın ortasındada belırgın sekılde tuy var ve gectıgımız zamanda alay konusu oldu sahsıma degıl ama kasları oyle olanlar hakkında ve uzuldum ortadakı kasları ve elmacık kemıklerı uzerındekı tuylerı almak gunahmıdır?

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Erkeklerin kıl tüy aldırması günah mı


  Reklam


  Erkekler ve Kadınlar Bacak, Göğüs veya Sırtındaki Kılları Aldırabilirler mi?  Erkekler ister epilasyon isterse kesici bir aletle olsun göğsünde, sırtında, kol ve ayaklarında olan kılları, ameliyat ve benzeri tıbbî bir mecburiyet olmaksızın alması ve aldırması caiz değildir. Bu tür müdahaleler yaratılışa müdahale şeklinde algılanmıştır. İster özenerek olsun, ister böyle bir arzu ve niyeti bulunmasın, bunun dışında vücuduna yapacağı müdahaleler onu karşı cinse/kadına benzer kılar ki bu asla caiz değildir. Çünkü erkeğin kadına, kadının erkeğe benzemeye çalışması şiddetle yasaklanmıştır. Ayrıca bu müdahaleler yaratılışa da müdahale sayılır ki, bu da haram kılınmıştır.
  Kadınların ise kollarındaki ve bacaklarındaki kılları kesmesi caizdir. Bu hususta şunu hatırlatmak gerekir ki kadının erkeklere karşı avret yerleri bellidir. Bu takdirde bir kadının, mahremi olmayan erkeklere güzel görünmek için kollarındaki ve bacaklarındaki kılları alması veya aldırması caiz olmaz. Bu uygulamanın caiz olabilmesi için kadının bu uygulamayı, kocasına karşı güzel görünmek niyetiyle yapmalıdır

 3. recepyilmaz_
  Üye
  Günah değildir. Dinimiz kılla tüyle uğraşmaz. Allah bizleri bu tip konularda serbest bırakmıştır.

+ Yorum Gönder