+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Veli'lerden davud-i iskenderinin bir sözü aklıma takıldı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. AdidasS9494
  Üye
  Reklam

  Veli'lerden davud-i iskenderinin bir sözü aklıma takıldı

  Reklam

  Veli'lerden davud-i iskenderinin bir sözü aklıma takıldı Mumsema 1-)
  Diyorki"Dünyaya gelip,kamil bir mürşidin manevi terbiyesi ile yetişmeden ölen bir kimse kirli,pis olarak ölür.isterse,insanların ve cinlerin sayısı kadar ibadet yapmış olsun"
  Bu zamanda nasıl kamil bir mürşid bulabilirizki?ne yapmalıyım ben pis olarak ölmek istemiyorum..
  2-)
  Birde bi sorum daha var.Okuduğum kitapta Veli'lerin kerametleri var diyeceksinizki asıl keramet imanını kaybetmemek Allah yolunda gitmek tabiki öyle ama bizim bu zamanımızda niye hiç keramet görmüyoruz.Mesela eski zamanlarda bir velinin kerametini gören adam tövbe ediyor ve hayatının sonuna kadar o velinin mürid'i oluyor.Ben mesela bir kere görsem imanım daha bi başka olur gibi geliyor Allah affetsin imanım var zaten Allah arttırsın ama böyle düşüncelerede kapılıyorum şimdiden teşekkürler

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Veli'lerden davud-i iskenderinin bir sözü aklıma takıldı


  Reklam


  1. Bize ilim öğretecek bize hakkı tavsiye edecek birine elbette ihtiyaç var. ama bunu çok abartıp, ÇOK MÜKEMMEL mürşit deyip sanki bulunamaz gibi bakmak doğru değildir. Sizi hakkı öğreten herkes mürşidinizdir.
  2. Keramet görmek isteye amel etsin. İhlas sahibi müminlerin hepsinde keramet olur.
  Ben binlerce Müslümanlarda gördüm bu büyütülecek bir durum değildir.

 3. AdidasS9494
  Üye
  sizdeki iman nasılda güçlüdür.bazen insanın bir kıvılcıma ihtiyacı oluyor bu zamanda tam imanlı müslüman olmak zor zaten peygamber efendimiz hadisindede bizim zamanımzda müslüman olmanın eliyle ateş tutması gibidir diyor Allah yardımcımız olsun imanımızı arttırsın

+ Yorum Gönder