+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Uykuda olan problemler Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. zerebro1
  Üye
  Reklam

  Uykuda olan problemler

  Reklam

  Uykuda olan problemler Mumsema Selamun Aleyküm Arkadaşlar ben çok zamandır her haftada diyebiliriz ihtilam oluyorum ve rüyamdada böyle şeyler görüyorum fakat şuan gerçekten problem olmaa başladı çünkü her gün her gün artık ailem bile bana kızmaya başladı bu böyle nezamana kadar devam edecek ve durdurmak için veya ertelemek için ne yapmalıyım?

 2. jerusselam
  Devamlı Üye

  Cevap: Uykuda olan problemler


  Reklam


  Rüya uykunun bir parçasıdır. Hemen her insan pek çok rüya görür. Peki rüya görülünce ne yapmak lazımdır.

  rüyalanmamak için yapacağın şeyler

  Müstehcen şeyler izlememek

  Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtu vesselâm yüzükoyun yatmayı uygun görmemiş ve "Allah'ın sevmediği bir yatış" şekli olduğunu bildirmiştir.


  Yatmadan önce okunacak pek çok dua vardır. Bunlardan kolaya gelen okunmalıdır. Meselâ, Peygamber Efendimiz; "Allah'ım! Kullarını dirilttiğin günde, beni azabından koru!" diye dua ederdi. (Günlük Hayat, c.2/158)

  Yine Peygamber Efendimiz yatmadan önce; Fatiha ile birlikte bir sure okumayı (Ramûz, c. 1/26-1), "La İlahe İllallah, Vahdehû La Şerike Leh, Lehü'l mülkü ve Lehü'l Hamdü ve hüve Âlâ Külli Şey'in Kadîr" ve "La havle velâ kuvvete illâ Billah" demeyi, 33 defa "Sübhanallah", 33 defa "Elhamdülillah" ve 34 defa "Allahu Ekber" demeyi (toplam 100 ediyor),
  Kâfirûn sûresini okumayı... tavsiye etmişlerdir.


  Yatmadan önce namaz abdesti gibi abdest almak lazımdır.

 3. zerebro1
  Üye
  teşekkürler

+ Yorum Gönder