+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Hangi Cemaate Girmeliyim ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. estel
  Üye
  Reklam

  Hangi Cemaate Girmeliyim ?

  Reklam

  Hangi Cemaate Girmeliyim ? Mumsema Merhabalar Ben Cemaat Arıyorum Tamamen Allaha ve Hz. Muhammed s.a.s Bağlı Olan Tamamen Gülen Cemaati Gibi Paraya Tapmış Değilde Onlar Peygamber Efendimizin Kurallarını Uyguluyan Onların Yanında İlim Öğrenebileceğim Vatana ve Millete Hayırlı Bir Cemaat Arıyorum Her Zaman Güzel Dini Sohpetleri Olan Bir Cemaat Bana : Haznevi Cemaatini Önerdiler Ama Sizlerdende Bilgi İstiyorum Mesela Cubbeli Ahmet Haca Cemaati Nasıl Yada Sizin Tavsiye Ettiğiniz Şimdiden Allah Razı Olsun

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Hangi Cemaate Girmeliyim ?


  Reklam


  En güzel cemaat islam cemaati
  yani hiç bir cemaate bağlanmamak ama tüm cemaatlerden yararlanmak.
  bu kendi yöntemimizdir.

  Nureddin yıldız hoca sohbetlerini düzenli izle sana yeter.

  Not: kimseyi itham etmeyin

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Karşı tarafı zan altında bırakacak, cevap hakkı doğuracak söylemlerden kaçınalım inşallah. Selam ve dua ile

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  Evet bir cemaatteki kişilerin yanlışı,o cemaatteki herkese mal edilemez.Biz bu yüzden kaybediyoruz zaten.Yanlışı gördüğümüz zaman o alimi,hocayı,cemaati silemeyiz.

 5. Misafir
  bir kimseye şu tarikata bağlan demek uygun değildir.Tarikat gönül işidir. Bu zamanda bir yere bağlanmak daha mantıklı çünkü günahlardan sakınmak zor ama şu tarikat diyemem farklı tarikatlaerin sohbetlerini dinleyin gönül verdiğinize bağlanın ehli sünnet tarikatı olmasına dikkat ediniz.

 6. elifvav
  Üye
  Bence nur cemaatine laf etmeden önce bi düşünseydiniz keşke içlerinde çok iyi insanlrda var bunu demekle tüm cemaate mensup kişilerin gıybetini yaptınız oyle olmayanlarınada iftira attınız Peygamber efendimiz (sav) şöyle buyuruyor : Dilini Tutan kurtuldu

 7. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Bu konuda Sema kardesimiz harika tarif etmis , Allah razi olsun . Sizi Allah'a , Muhammed'in yolundan goturen herkesten faydalanabilirsiniz .

 8. Secan
  Üye
  Sahsen tarikat cemaat kelimelerini duyunca benim icim huzursuz oluyor. Peygamberimiz (sav.) bir Hadis-i Serif'te (sahih mi bilmiyorum) O'ndan sonra 70 kusur mezhep/tarikat olacagini ve hepsinin (ya da buyuk bi kisminin) cehenneme girecegini soyluyor, dedigim gibi sahih mi bilmiyorum. O yuzden ben elimden geldigince tarikatten cemaatten uzak durmaya calisiyorum, hele bir de bu tarikat'in belli giyim kusam vs. kurallari varsa, bilmiyorum bana sanki bir yanlis varmis gibi geliyor, hatam varsa Allah affetsin. Yurtdisinda yasadigim icin cok sukur tarikat falan yok etrafimda. Ben 4 hak mezhepin imamlarina uymaya calisiyorum Peygamberimiz (sav.)'in zamanina, ve Onun sahabilerine yakin bir zamanda yasadiklari icin. Bir de Risale-i nurlari ve diger dogru konustugunu dusundugum hocalari dinliyorum (Cubbeli Ahmet hoca, Omer Dongeloglu).

 9. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  bir hoca yanlış bir fetva verdimi kökten süpürmeyiniz. KÖKten yok saymak müslüman a yakışmaz . vesselam

 10. Şema
  el-âsa limen âsa
  Evet bir cemaatteki kişilerin yanlışı,o cemaatteki herkese mal edilemez.Biz bu yüzden kaybediyoruz zaten.Yanlışı gördüğümüz zaman o alimi,hocayı,cemaati silemeyiz.
  Cubbeli Azab Melekleri Naksibendinin Halidi Koluna Dokunmaz diyor
 11. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  Cubbeli Azab Melekleri Naksibendinin Halidi Koluna Dokunmaz diyor
  nakşibendiler ALLAH yolunda olabilirler.lakin bu fetva ve yahut görüş yanlış bir görüştür.Bu hoca efendinin bir çok videolarını izlemişimdir. GÖRÜŞLERİNİN BAZILARINA katıldıgımda oluyor katılmadıgımda.

 12. Misafir

  Reklam


  Kardeşim İman bir ağaçsa Tarikatlar bunun meyvesidir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 ... SonuncuSonuncu
hangi cemaate girmeliyim,  hangi tarikata girmeliyim,  mumsema hangi cemaat,  en guzel cemaat