+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbeyi bozmamak için ne yapmak lazım Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. meraklıcocuk2
  Emekli
  Reklam

  Tövbeyi bozmamak için ne yapmak lazım

  Reklam

  Tövbeyi bozmamak için ne yapmak lazım Mumsema Tövbemi her zaman içtenlikle yapıyorum her zaman rabbimden af diliyorum ama tekrarlıyorum 10 kere yapmışımdır bunu.Sorum şu ben artık çok utanıyorum tövbe bozmaktan her yolu deniyorum ama olmuyor.Ne yapmam lazım tövbemi bozmamak için acilen yardım istiyorum.

 2. Misafir

  Cevap: Tövbeyi bozmamak için ne yapmak lazım


  Reklam


  Rabbimizden her zaman af dileyeceğiz. Her nefesimiz imtihan. Günah işlememek imkansız lakin bunu en aza indereceğiz fıtratımızda var. ALLAH celle celaluhu merhametlidir affetmeyi çok sever. Şeytanın ve nefsinin sana nereden yaklaştıgına bak. Bol bol Kuran oku,zikir et alemlerin Rabbini. Namazlarını kılarken daha dikkatli şekilde kılmaya bak. Ne olursa olsun ALLAH'a geri dön. Şeytanın ümitsizlikle verdigi vesveselere kanma. Arkadas ortamini gozden gecir. Bayanlarla mesafeli davran vs vs.
  Rabbimiz Tevvab'dır. Su gercekki seyran seni tuzaga cekiyor. ALLAH cok merhametli emin olabilirsin yılma yine tevbe yine tevbe. Dedigim gibi ALLAH'tan yardim dile. Imtihandayiz kimin ne olacagi belli degil.

+ Yorum Gönder