+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Küçükken kılmadğım namazları kaza etmem gerekir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. necatişaşmaz
  Emekli
  Reklam

  Küçükken kılmadğım namazları kaza etmem gerekir mi ?

  Reklam

  Küçükken kılmadğım namazları kaza etmem gerekir mi ? Mumsema Selamun aleyküm.Öncelikle ben 14 yaşındayım 7.sınıfa gidiyorum 8e geçecem.5.sınıfı bitirip 6.sınıfa geçerkenki yazda ergenliğe girmiştim.Ben bu aradaki kılamadığım namazlarımı nasıl telafi ederim ve nasıl bi yol izlemem gerekir.Şimdi namazımı kılıyorum.Veya gerek varmııdır?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Küçükken kılmadğım namazları kaza etmem gerekir mi ?


  Reklam


  Her gün bir günlük kaza namazı kıl.
  Sabah namazını kıldığında bir sabah namazı kazası kıl

  Bir senede ödemiş olursun

 3. necatişaşmaz
  Emekli
  Yani diyelim sabah namazı kılıyorum onun yanında 2 rekatlık farz namazı kılcam veya öğle kılıyorum yanında 4 reka farz kılıcam kısacası.Her vakitten ne kadar farzsa o kadar kılcam doğrumu anladım ?

 4. necatişaşmaz
  Emekli
  Hocam bide ya 1 yıl yaşamassam borcumu öderken ölürsem ne olur yada günde vakitler dışında her vakitten 5 tane kılsam olurmu sizce bide nasıl niyet ederim.Yardım edenlerden ALLAH.C.C.C RAZI OLSUN

 5. musab
  Hadis Öğrencisi
  Alıntı Şem'a Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Her gün bir günlük kaza namazı kıl.
  Sabah namazını kıldığında bir sabah namazı kazası kıl

  Bir senede ödemiş olursun

  Arkadaşın yazdığına göre bir sene değil,iki sene önce ergenliğe girmiş

 6. khrmn87
  Üye
  Kardeşim bu işler şakaya gelmez . Alıcaksın eline kalem kağıt hesap yapacaksın . Önce aradaki günleri hesapla sonra onları teker teker kaza et . Diyelim kazaları bitiremeden öldün Allah (C .C ) kıldığın nafile namazlardan onu tamamlar İnşaallah. Bide kaza programı olarak sana şunu önerebilirim ya her vaktin arkasından o vaktin kazasını kıl mesela öğleni kıldın diyelim namazdan sonra bir öğlen namazının kazasını kıl . Veya bunu yapamam diyosan herhangi bir zamanda 1 günün kazasını bir anda kılabilirsin seçim sana kalmış .

 7. necatişaşmaz
  Emekli
  Hocam tamda hatırlayamıyorum.Benim için sorun değil zaten 2 yıl boyunca her vakitten sonra o vaktin kazasından 1 tane kılsam olmadı 2.5 yıl yani fazladan kaza kılsam sorun olur mu ?

+ Yorum Gönder