+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tarihi Belgelere Göre Hz.Muhammed'in Yaşamı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Talas751
  Üye
  Reklam

  Tarihi Belgelere Göre Hz.Muhammed'in Yaşamı

  Reklam

  Tarihi Belgelere Göre Hz.Muhammed'in Yaşamı Mumsema Allah rızası için birisi şu soruyu yanıtlasın: Bazıları Peygamber Efendimiz(s.a.v)'in döneminin tarihi kaynaklarında geçmediğini ve hiç yaşamadığını iddaa ediyorlar. Bu iddaaya Buhari,Müslim gibi 800lerin eserleriyle veya Efendimize ait olup olmadığı belli olmayan mektup ve sakallarla yanıtlayınca bizlerle alay ediyorlar. Hz.Muhammed(sav)'in gerçekten yaşadığını gösteren dönemin Bizans,Fars,Çin vb. kaynaklar var mıdır?

 2. Talas751
  Üye

  Cevap: Tarihi Belgelere Göre Hz.Muhammed


  Reklam


  Şu 4 argüman dinsizlerin bizimle alay etmesine sebep oluyor ve hristiyanların son peygamber İsa'dır lakırdılarını coşturuyor:
  1)Buhari,Müslim vb. 800lerin kaynaklarıyla cevap vermeye çalışmamız.
  2)En büyük delil Kur'an'dır diyebilirdik fakat Kuran'da Muhammed ismi çok ama çok az geçer.Günümüze ulaşmış Kur'an nüshalarının hangi yıldan kalma olduğunu bilmemiz için test yapılması gerekir.
  3)Efendimiz(s.a.v)'in olduğunu düşündüğümüz mektuplarla cevap vermemiz de mantıksızdır çünkü karbon testi yapılarak ne zamana ait olduğu ortaya çıkar.
  4)İlk İslam paraları diyeceğiz ama ilk İslam paralarında da hristiyan sembolleri varmış.
  Bunları söyledikçe bizimle alay etmeleri gayet normaldir çünkü hiç birisi tarihi belge değil. Adamlar açık açık tez sunmuşlar demek istedikleri şu: ''Hz.Muhammed gerçekten yaşamamıştır. (haşa) Kur'an 700lerde şair ve filozoflarca uydurulup saf olan arap halkına yutturulmuş bir efsanedir.Dolayısıyla İslam hristiyanlığın bir mezhebidir'' DEMEK İSTİYORLAR. Artık birileri çıkıp da ALLAH RIZASI İÇİN şu 4 argümanın dışında dönemin Bizans,Fars,Mısır,Çin kaynaklarında Peygamber Efendimizin veya 4 halifenin ismini bulması gerekmektedir. Bildiğimiz gibi ilk çağda hristiyan rahipler,keşişler vb. çok sayıda eserler bıraktılar. Mutlaka bir kısmının eserlerinde Hz.Muhammed(s.a.v)'in adı ele alınmıştır diye düşünüyorum. Müslümanım diye geçinen bir çok tarihçinin hadisleri ispata kalkmadan önce Peygamber Efendimizin gerçekten yaşadığını ispat etmeleri gerekmektedir. Korkmayalım araştıralım Allah bizimle beraberdir. Bilindiği Mute Savaşı'nda gibi Efendimizin yeğeni Cafer Tayyar(r.a.) kahramanca şehit düşmüş ve üstelik rumlarla hristiyan arapların ordusu 100.000 kişiye yakınmış. Yani bu savaş mutlaka bizans kaynaklarında geçiyordur diye düşünüyorum. Benim ricam forumdaki herkesin bu konunun üzerine titremesi ve kafir lakırdılarını kesecek ispatlarla hepimizin Salih Amellerine vesile olmasıdır.

 3. Misafir
  çok güzel bir soru ama maalesef bu konuda sanırım araştırması olan yok henüz

 4. beytullah
  Üye
  kardeşim aynı soru benim de kafamı karıştırdı ama bu iddayı atanlar misyonerler veya ateistlerdir dikkate almamız bile hata

+ Yorum Gönder
misir kaynaklarinda hz Muhammed,  hz muhammed tarihi kaynaklar,  hz muhammed tarihi kaynakları