+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Başimi örteceğime söz verdimse. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Elya
  Üye
  Reklam

  Başimi örteceğime söz verdimse.

  Reklam

  Başimi örteceğime söz verdimse. Mumsema Selam.Eger ben Allaha başımı örteceğime söz verdimse ama başımı örtmek istemiyorum ne yapmam gerekiyor?Kefaret versem bir kere yetermi?

  Bu sözü böyle verdim.Ben Allaha 1yıl önce bu sözü verdim yoksa vermedim hatirlaya bilmirdim ve ben kalpte söyledim Allah*...o sözü bir daha söyledim(kalpte) ama ben o sözü hatirlamak için söyledim söz vermek için deyil hatirlamak için bir yıl önce o sözü verdim yoksa yok.Sonra dille söyledim ki tam olarak hatırlayım bir yıl önce söz verdim yoksa vermedim(ve hatırladım ki ben 1yıl once o sözü Allaha vermemishem).Dille söyledimse söz vermek mi olur(ben hiç söz vermek düşünmüyordum ve istemiyordum).Bunu yaptiqdan sonra korkmağa bashladım ,korktum ki ben hatırlamak icin söyledimse o söz vermek sayılıyor.Sonra düşündüm ki ben şimdi kalpte bir daha söz verim sonra sözümü geriye alım,imtina edim sözümden.Ve bu sözü kalpte yine verdim ve kalpte Allaha söyledimki bu sözümü geriye alıyorum ve sözümden imtina ediyorum.(bunu kalpte söyledim). Cevab yazarsanız sevinirim.Teşekkür ediyorum

 2. Şii
  Emekli

  Cevap: Başimi örteceğime söz verdimse.


  Reklam


  Aleykum Selam,
  Kardeşim sizdeki takıntı hastalığı denen şey. Sizin kalbinizden böyle bir şey geçti diye söz vermiş olmazsınız. Dilinizle tekrarlamanız bahsettiğim hastalığın sonucu. Zira burda benzer konuları çok görüyorum. Söz vermek niyetle olur ve siz niyet etmemişsiniz.

+ Yorum Gönder