+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Meni bulaşmış yatak nasıl temizlenir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NurcuÇocuk
  Üye
  Reklam

  Meni bulaşmış yatak nasıl temizlenir

  Reklam

  Meni bulaşmış yatak nasıl temizlenir Mumsema abiler ben 16 yaşındayım ve yanlışlıkla yatağa boşaldım ve boşaldığım zaman o yeri ıslak bezle sildim ama yine güsül abdesti aldıktan sonra o yatağa yatsam yine güsül almam gerekir mi Allah razı olsun sizden abiler

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Men, bulaşmış yatak nasıl temizlenir


  Reklam


  Meni bulaşan yer su ile yıkanmalıdır.
  Yıkanmadığı veya silindiğinde, kuru olduktan sonra sorun olmaz.
  Cünüp de etmez, değen yeri haram da etmez.

 3. NurcuÇocuk
  Üye
  Alıntı mum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Meni bulaşan yer su ile yıkanmalıdır.
  Yıkanmadığı veya silindiğinde, kuru olduktan sonra sorun olmaz.
  Cünüp de etmez, değen yeri haram da etmez.
  ALLAH razı olsun sağolun

 4. Misafir
  eğer ora kuruduysa sen mn bulaştığı yeri bilitorsan yıkarsan sorun olurmu

 5. halilcan
  Devamlı Üye
  Elbiseye meni bulaştığı zaman, eğer meni yaş ise, onu yı*kamak gerekir. Fakat, meni elbise üzerinde kurumuş ise, onu güzelce ovalamakla temizlemek caizdir.Sahih olan kavle gör meninin erkek veya kadın menisi olması arasında bir fark yoktur.

  Ovaladıktan sonra, meninin izinin kalmış olması — temiz liğine — bir zarar vermez. Bu durum, yıkandıktan sonra meninin izinin kalması gibidir.

  Temizlik hususundaki hüküm, temizliğin hasıl olduğuna kanaat edinceye kadar temizlemek ve necasetin çeşitine göre temizlik yapmaktır.Eğer çarşafta necasetin (kuru olan meni)eseri görülüyorsa (yıkamakta zahmet olacağı düşünüldüğünden)ovalanarak temizlenir.Yaş ise ovalamak yetmek yıkamak gerekir.

  Ancak bu devirde temizlik imkanları üst seviyede olduğundan bedenden veya çarşaftan necaseti temizlemek zor olmasa gerek.En güzeli necaset görülmesede kalbin mutmain olması için çarşafın ve kıyafetlerin yıkanması olacaktır.Ellerde necaset olduğu düşünülüyorsada eller su ile yıkanmalıdır.Ancak suyun olmadığı durumlarda el de deolsa kuru olan necaset (meni) ovalanarak temiz olur.

+ Yorum Gönder
meninin yatağa bulaşması,  yataktaki sperm lekesi nasıl çıkar,  meni nasil temizlenir,  yataktaki kurumus meni lekesi nasil cikar,  yataktaki sperm lekesi nasıl temizlenir,  yataga meni bulasirsa,  yatag