+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allaha söz vermek ne demek Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Elya
  Üye
  Reklam

  Allaha söz vermek ne demek

  Reklam

  Allaha söz vermek ne demek Mumsema Merhaba.Ben bir sualim var.Ben Allaha 1yıl önce söz verdim yoksa vermedim hatirlaya bilmirdim ve ben söyledim Allah .....o sözü bir daha söyledim ama ben o sözü hatirlamak için söyledim söz vermek için deyil hatirlamak için bir yıl önce o sözü verdim yoksa yok(ve hatirladim ki ben 1yıl önce o sözü vermemişim.Ama bunu yaptiqdan sonra korkmağa bashladım ,korktum ki ben hatırlamak icin söyledimse o söz vermek sayılıyor.
  Ve sonra kalbimde düşündüm ki Allaha bir daha bu sözü verim ve sonra söyleyim Allaha ki ben bu sözlerimden imtina ediyorum.Ve yüreyimde bu sözleri Allaha söyledim.Allaha söyledim kalbimde, söz veriyorum sene ,ve sonra söyledim bu verdiyim sözu geriye aliyorum ve imtina ediyorum sözlerimden(bunlari sadece yüreyimde söyledim).Ben bunları korkumdan yaptım.Bu söz vermek sayılıyormu? Lütfen yardım edin.Teşekkürler

 2. melle
  Devamlı Üye

  Cevap: Allaha söz vermek


  Reklam


  bu söz vermektir ve sözünden dönmek büyük günahlardandır, kefaret vermek gerekir

 3. Elya
  Üye
  Ben okudum ki Allaha söz kalpte yok dilnen söylemek lazım ki o söz vefmek sayılsın . Ve benim psixoloji problemlerim var biraz ve ben o söz söylerken cok korku hislerim vardır psixolojim bozuk biraz.Allah biliyor ki ben o sözü söyleyerek cok kötü psixoloji durumda idim cok korku geliyordu bana,diyilmi? Lütfen yardımcı olun .Teşekkürler.

+ Yorum Gönder