+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okulda mazlumu korudum aklıma takılan sorun var Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. necatişaşmaz
  Emekli
  Reklam

  Okulda mazlumu korudum aklıma takılan sorun var

  Reklam

  Okulda mazlumu korudum aklıma takılan sorun var Mumsema Arkadaşlar Selamun Aleyküm ben 7.sınıfa gidiyorum.Bizim sınıfta mazlum bi çocuk var herkezden dayak yer vs ama oda bunlarra netten küfür ediyomuş.İşte bugün onu dövdüler çocuk ağladı falan bahçeye çıkardık müdür yardımcısına götürdüm.Sonra çocuğa kim ne yaptıysa anlat kimseden korkma falan dedim ama hiç isim vermedim.Sonra hoca sordu bende dalıyolar ama buda onlara laf söylüyomuş dedim.Fakat nedense içimde çok kötü bi his var böyle sanki birinin arkasından konuşmuş gibiyim neden böyle oluyo bu bana hep olur en küçük şeyde helallik istiyorum sınıftakilerde benle dalga geçiyo helal et diye.Ben bu sorunu nasıl yenerim günaha girmiş gibi hissediyorum kendimi moralim bozuluyor.

 2. Şii
  Emekli

  Cevap: Okulda mazlumu korudum aklıma takılan sorun var


  Reklam


  Aleykum Selam,
  Vesvese yapma. İçindeki her kötü his günahtan ötürü olmaz. Böyle olsaydı içinize kötü hisler veren fiillerden uzak durun denmez miydi sence? Haşa dinimizde bir noksanlık mı vardır? Bu tür kötü hisler şeytan ve cinlerin vesveseleridir. Sen o çocuğun hakkını savun, yapman gereken budur. Uluorta yapılan zulmü gidermek için söylenen söz zaten gıybet değildir.
  "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" hadisini de unutma.

+ Yorum Gönder