+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazdayken Boğazı Temizleme, üff pff diye İnleme ve Sallanma Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. qwert12380
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazdayken Boğazı Temizleme, üff pff diye İnleme ve Sallanma

  Reklam

  Namazdayken Boğazı Temizleme, üff pff diye İnleme ve Sallanma Mumsema Cemaatle namaz kılarken imam okunacak en uzun süreleri okuyor. Ben de doğal olarak üfff, pfff diye istemsiz nefesler alıyordum. Artık gerçekten sıkıyor. Sırf imam millete artistlik yapcak diye namazda bunalıyorum. Ayrıca ne kadar istibra yaparsan yapayım namazdayken idrar ve gaz geliyor. Ayakta imamın sayesinde uzun süre durunca hareket edesim geliyor. Bugün bi yerde hanefiye göre namazda üff, pff demek veya çok hareket etmenin namazı bozduğunu okudum. Ben şimdi ne yapacam? Ne zaman bunları yaptığımı bilememki. Bunların kazasını mı tekrar kılmam gerek?
  Ayrıca yine bugün namazda lüzumsuz boğaz temizlemenin namazı bozduğunu okudum. Bugün yatsı namazında imam tam 3 kere nanazda duraksayıp boğazını temizledi. Ben şimdi bunların lüzumsuz mu değil mi olduğunu bilemem. Ya lüzumsuzsa ne olacak? Namaz kabul olmadıysa bunun hesabını kim verecek?

 2. musab
  Hadis Öğrencisi

  Cevap: Namazdayken Boğazı Temizleme, üff pff diye İnleme ve Sallanma


  Reklam


  Merak ettim imam hangi sureleri okuyor mesela?Ve sünnetleri kılarkende yavaş kılıyor mu?

 3. qwert12380
  Devamlı Üye
  Alıntı malt1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merak ettim imam hangi sureleri okuyor mesela?Ve sünnetleri kılarkende yavaş kılıyor mu?
  Sure isimlerini bilmiyorum fakat sünnetleri benim hızımda hatta bazen benden bile hızlı kılabiliyor. Yalnız sorum diğer durumlarda nolcak? Sallanma, üff off deme veya boğaz temizleme?

 4. qwert12380
  Devamlı Üye
  Biraz önce farzı cemaatle kılarken sıcak yüzünden yanlışlıkla istemeden uffff diye ses çıktı. Namazım bozuldu mu? Tekrar mı kılmalıyım? Lütfen flood yaptığım için banlamayın. Önceki mesaja editlenmiyor.

+ Yorum Gönder