+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Son anlardaki kelimei sehadetin yarari olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. emniciba
  Hep Üye
  Reklam

  Son anlardaki kelimei sehadetin yarari olur mu?

  Reklam

  Son anlardaki kelimei sehadetin yarari olur mu? Mumsema Sunu sormak istiyorum bi yerde mahsur kaldik olucez bu durumda şehadet fayda verirmi belkide pek inancim sağlam olmasada tel deyim kotu yazdim

 2. prokuA
  Üye

  Cevap: Son anlardaki kelimei sehadetin yarari olur mu?


  Reklam


  Kalbinde iman bulunan ve bu imanla ölen herkesin cehenneme girse bile sonunda cennete gireceğini bildiren hadisler vardır.
  Bu sendeki iman zerre kadar da olsa sana fayda verir diyor.
  Bir de şu var, eğer sen kelime-i şehadet getirmeye layık biri isen ölmeden önce Allah sana o şehadeti nasip eder, yok değilsen değil şehadet bir harfini bile senin diline söylettirmez.
  Öte yandan, imansız işlerle iştigal ediyorsan, haram helal demeden yiyorsan, bekarın ilişkisi günahmış evlininkine de zina deniyomuş bizimkisi hafifmiş abi bodoslama girelim önemli değil diyorsan ve içinden de "yahu birader ölürken bi şehadet getiririm yırtarım" diye geçiriyorsan, Yarın sabah yataktan sağ salim kalkma garantimiz olmayan uykumuzu bile kontrol edemiyorken apansızın bizi yakalayacak ölüm zamanımızın bize haber verileceğini nerden bilebiliriz.

 3. jerusselam
  Devamlı Üye
  Son nefeste kelimeyi şehadet söylemek imanla ölme işaretidir. Kural olarak, kelimeyi şehadeti söyleyerek ölmeyi temenin ederiz. Söyleme fırsatı bilmeden ölmek ise imansızlık anlamına gelmiyor. Fırsata rağmen söylemeye gerek görmemek tehlikeli bir işarettir.en iyisini ALLAH bilir

+ Yorum Gönder