+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dertleşmek, Allah'ı kula şikayet etmek midir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. MustafaC
  Üye
  Reklam

  Dertleşmek, Allah'ı kula şikayet etmek midir ?

  Reklam

  Dertleşmek, Allah'ı kula şikayet etmek midir ? Mumsema Sorum çok daraldığım zamanlarda çok yakın arkadaşıma yaşadığım olaylardan şikayet etmeden bi kısmını anlatmam, Allah'ı kuluna şikayet edermiş gibi olur mu ? Ben bundan çok çekiniyorum. 5 vakit namazımı kaçırmamaya çalışan her fırsatta dua etmeye ve derdimi Rabb'ime açan birisiyim ama bazen çok daralınca birileriyle derdimi paylaşmak istiyorum biliyorum ki derdi verende Allah (C.C) dermanı verecek olanda O. O yüzden birilerine anlatmaya kalkacak olunca şikayet ediyormuşum gibi hissediyorum korkuyorum bundan, sizce anlatmamalımıyım _? ?

  Önce misafir olarak sormuştum ama cevap alamayınca üye olup sordum

 2. mum
  Administrator

  Cevap: Dertleşmek, Allah'ı kula şikayet etmek midir ?


  Reklam


  Arkadaşla dertleşmek, Allah'ı kula şikayet etmek midir ?

  Sorum çok daraldığım zamanlarda çok yakın arkadaşıma yaşadığım olaylardan şikayet etmeden bi kısmını anlatmam, Allah'ı kuluna şikayet edermiş gibi olur mu ? Ben bundan çok çekiniyorum. 5 vakit namazımı kaçırmamaya çalışan her fırsatta dua etmeye ve derdimi Rabb'ime açan birisiyim ama bazen çok daralınca birileriyle derdimi paylaşmak istiyorum biliyorum ki derdi verende Allah (C.C) dermanı verecek olanda O. O yüzden birilerine anlatmaya kalkacak olunca şikayet ediyormuşum gibi hissediyorum korkuyorum bundan, sizce anlatmamalımıyım _?

  Hayır. Başına gelen musibeti anlatmak şikayet değildir.

  Derdini yakınlarına anlatmak şikayet değildir ama bu bir nevi niyete bağlıdır.
  Kişi sıkıntılarını anlatarak müminlerden dua alır, çare bulmaya çalışır.


 3. MustafaC
  Üye
  niyetim şikayet değil, sadece biraz rahatlamak anlatınca insan biraz rahatlıyor sanki..

+ Yorum Gönder